LG G6’da Uygulamalar Menüsü Nasıl Aktif Edilir?

2
5563
LG G6 Uygulamalar Menüsü Nasıl Aktif Edilir

26 Şubat 2017 tarihinde Barselona’da yapılan MWC 2017 etkinliğinde tanıtılan LG G6, özellikle sunduğu ekran oranıyla ses getirmişti. Ana ekran kullanımında sadelik sunan yeni amiral gemisi LG G6‘da uygulamalar menüsü pasif olarak geliyor. Sizler için hazırladığımız bu makalede LG G6‘da uygulamalar menüsünün nasıl aktif edileceğini anlattık.

  LG G5 ve LG V20 Modelleri İçin de Geçerli

LG G6, LG G5 ve LG V20 dahil olmak üzere birçok akıllı telefon, uygulamalar menüsü seçeneği kaldırılmış bir şekilde gelir. Yazılımsal destek ile sağlanan uygulamalar menüsü seçeneğini aktifleştirmek ise çoğu akıllı telefon için geçerli durumdadır.

  Bilgisayardan Instagrama Nasıl Fotoğraf Yüklenir?

Aktifleştirmek için;

  • Akıllı telefonunuzun ana ekranında herhangi bir boş yere basılı tutun.
  • Açılan pencerenin altındaki çıkan seçeneklerden “Ana Ekran Ayarları” seçeneğine tıklayın.
  • Girdiğiniz ayarlar bölümünde en başta bulunan “Ana Ekran Seç” kısmına tıklayın.
  • Yeni açılan bölümde 3 seçenek arasında “Uygulamalar Menüsü” ikonuna sahip seçeneği seçip uygulayın.

   

Bu işlemler sonunda akıllı telefonunuzda uygulamalar menüsü aktif olacaktır. Bu işlemlere ek olarak ana ekranın boş kısmına basılı tutuğunuzda açılan yeni pencerenin altındaki seçeneklerden yararlanarak telefonunuza widgetlar ekleyebilir, uygulama kısayollarını ana ekrana atayabilir veya duvar kağıdı değişikliği yapabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. lG Q6 kullanıyorum dediğiniz gibi seçenekler yok sadece home seçeneği var. nasıl ekleyebilirim. daha önce yapmıstım formatlayınca unuttum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here