LG firması, G serisi akıllı telefon modellerinde yer alan 2017 amirali LG G6 için Android 8.0 Oreo güncellemelerine devam ediyor. Firma, bu seferki güncellemesini LG G6 Verizon modelleri için dağıtmaya başladı. Amerika’da bir operatör şirketi olan Verizon firmasının LG G6 akıllı telefonları için Android 8.0 Oreo dağıtımı başladı.

LG G6 Verizon Android 8.0 Oreo Güncellemesi

LG G6 Verizon modelleri için firma tarafından Android 8.0 Oreo güncelleme dağıtımı başladı. Yeni güncellemeyle birlikte LG G6 kullanıcılarının Android 8.0 Oreo kullanım oranı artmaya devam ediyor. Daha önce Güney Kore ve Kanada modelleri için dağıtımı yapan firmanın yeni hedefi Amerika bölgesi oluyor. Yeni güncellemeyle birlikte Android Güvenlik Yaması güncelleniyor ve telefona yeni özellikler ekleniyor.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: VS98820c
 • Kernel Sürüm: 4.4.78
 • Yapım Numarası: OPR1.170623.032
 • Güvenlik Yaması: 01.04.2018
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.TH.2.0.1.C3.1-00024M8996FAAANAZM-1-1
 • Dosya Boyutu: 1.9 GB (OTA Boyutu)
 • KDZ Linki : VS99620c_00_OPEN_OP_0424.kdz

LG G6 Verizon Android 8.0 Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Bu modeli kullanan kullanıcıların güncellemeyi yapması için ilk olarak OTA denemesini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bunun için kullanıcıların telefonda Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip etmeleri gerekmektedir.

  [H850] LG G5 EUR V20q Versiyon Güncellemesi Yayımlandı

Bu aşamada güncellemeye ulaşamadıysanız akıllı telefonunuzu bilgisayar üzerinde LG Bridge programıyla güncelleyebilirsiniz. Bunun için LG Bridge programını ve LG sürücülerini bilgisayara kurmanız gerekmektedir. LG Bridge ve sürücüleri indirmek için buraya tıklayın.

Son aşamada da bir sonuca varamadıysanız akıllı telefonunuzu manuel yollarla güncelleyebilirsiniz. Bunun için LG UP programını kullanmanız gerekecektir. Yazı içinde verilen KDZ dosyasını indirip LG UP programıyla yüklemek için buraya tıklayarak nasıl yapıldığını ve bilgisayarınıza indireceğiniz dosyaları bulabilirsiniz.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Telefonun Wi-Fi ya da Mobil Veri ağlarından herhangi birine bağlı olup olmadığını kontrol edin. Telefonda Mobil Veri üzerinden yapılacak güncellemelerde paket aşımı olabilir ve faturaya ek ücretlendirme olarak yansıyabilir.
 2. Telefonunuzun şarj seviyesinin en az %50 seviyesi olmasına özen gösterin.
 3. Güncelleme sonrası oluşabilecek yazılımsal hatalara karşı hard reset atınız. Hard reset işlemini uygulamak için buraya tıklayın.

4 YORUMLAR

 1. Lg Q6 için LG g7 thinQ gibi bir “arayüzde” Google lens sunuldu bu sefer Google material design 2 hatlarına uyularak yeni bir tasarımla ve daha yetenekli bir şekilde yani tam haliyle LG Q6 da canlı tanıma olarak Google lens kullanılabilir oldu Google fotoğraflarda hala demo olmasına rağmen Google asistan üzerinden erişilebiliyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here