Uzun süredir beklenilen yeni işletim sistemi güncellemesinde sona doğru yaklaşılıyor. 2020 yılının ilk aylarında LG G7 Güney Kore modelleri için dağıtılan Android Q güncellemesi Avrupa’ya dağıtılıyor. LG G7 Android 10 güncellemesi için Avrupa’da dağıtıma resmen start verildi.

LG G7 Android 10 Güncellemesi Avrupa’da

Özellikle ülkemizde kullanıcısı çok olan LG G7 ThinQ modeli için yeni güncellemenin dağıtımına Avrupa’da başlandı. Bahsettiğimiz gibi Güney Kore modellerine dağıtılan güncellemenin Ağustos 2020 itibarıyla Avrupa’da da dağıtımı gerçekleştiriliyor. Firmanın resmi kaynaklarından verdiği güncelleme takvimine göre dağıtım 3.çeyrek olarak belirtilmişti.

Bahsedilen tarihe girmeden erken bir şekilde dağıtıma başlayan firmanın ülkemiz için de tahmini olarak Eylül ayı içerisinde güncellemeyi vereceğini öngörüyoruz.

Dağıtılan güncelleme, belirtilen modellere OTA üzerinden dağıtıldı. Yaklaşık 1.7 GB boyutu olan güncellemeyle birlikte yeni Android Güvenlik Yaması da 1 Temmuz 2020 olarak güncel bir şekilde geliyor.

 • Android sürümü: 10.0 Q
 • Yazılım Sürümü: LMG710EM30b
 • Kernel Sürüm: 4.9.193
 • Yapım Numarası: QKQ1.191222.002
 • Güvenlik Yaması: 01.07.2020
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.AT.4.0.c2. 9-00088-SDM845_GEN_PACK-1
 • Dosya Boyutu:1670 MB (OTA)
 • KDZ Dosyası: G710EM30b_00_OPEN_EU_OP_0707
  LG G6'da Isınmaya Karşı Yeni Bir Teknoloji Kullanılacak

LG G7 ThinQ Yeni Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yapılan yeni güncelleme OTA üzerinden sunuldu. Bu yöntemle güncelleme yapmak için telefonda Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncelleştirmesi adımlarını takip edin.

Bu işlemle güncellemeye kavuşamayanlar, bilgisayar üzerinden LG Bridge programıyla deneyebilirsiniz. Bu program ile hem güncelleme hem de yedekleme yapabilirsiniz. Programla ilgili tüm bilgiler için buraya tıklayın.

İki aşamada da güncellemeyi yapamayanlar, son olarak manuel yükleme programı olan LG UP ile kendileri güncellemeyi yapabilir. Bu programla verilen güncellemenin KDZ dosyası kullanılarak akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz. Programa ait tüm dosyalar ve bilgiler için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Güncellemeyi Wi-Fi ağı ile yapmaya özen gösterin. Telefonda Mobil Veri ile yapılan güncellemeler, paket aşımına neden olup faturaya yansıyabilir.
 2. Telefonunuzu güncellemeden önce şarj seviyesinin en az %50 olmasına gösterin.
 3. Güncellemeyi yaptıktan sonra stabil bir kullanım için hard reset atınız. Bu yöntem ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayın.

16 YORUMLAR

   • merhabalar ahmet bey bi sorum olacaktı. Diğer ülkelere baktıgımızda android 9 için bile 5-6 tane guvenlik yaması aldıgını goruyoruz ama turkiye için ben de gozuken sadece 2019 temmuz ayı için verilen guvenlik yaması. yaklaşık 1 yıldır hiçbir guncelleme almıyor bunun sebebi lg nin turkiyeden çekilmesi mi?

   • LG G7 ThinQ Türkiye modelleri için yeni işletim sistemi güncellemesi yayımlandı. Bu güncellemeyle birlikte tüm güvenlik yamaları da verilmiş oldu.

  • Telefonunuz Türkiye kayıtlıysa Avrupa modelleri için gönderilen güncellemeden ufak farklılıklar gösterebilir. Garantisi varsa Avrupa modeli için verilmiş KDZ yüklendiği takdirde telefonunuz garanti dışı kalır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here