LG G7 Android 10 İle Gelen Yenilikler

18
3784

Yeni başlatılan dağıtımla birlikte LG G7 Android 10 işletim sistemi güncellemesine start verildi. Firmanın kendi toprakları olan Güney Kore’de başlatılan dağıtımı Amerika bölgesindeki modeller takip etti.

LG G7 Android 10 Yenilikleri

Çok hızlı bir şekilde güncelleme dağıtımına başlayan Güney Koreli şirketin takviminde yılın 3.çeyreği yer alıyordu. Bu dağıtımın hızlandırılması konusunda oldukça pozitif bir cevap veren firmanın çalışması Avrupa modelleri için sürüyor. İşte güncellemeyle birlikte gelen birkaç yenilik;

  • Yeni gelen Android 10 işletim sistemi güncellemesiyle birlikte Android Güvenlik Yaması desteği 1 Nisan 2020 tarihine güncellendi.
  • Güncellemenin getirdiği yeniliklerden biri de bildirim panelinin şeffaf bir görünümde gelmesi oluyor.
  • Akıllı telefona verilen yeni güncelleme, birçok sosyal medya uygulamasında da desteklenen Karanlık Modu özelliğini beraberinde getirdi.
  • Ekran kaydı özelliği eklendi.
  • Sanal tuşların görünümü değiştirildi, iPhone modellerindeki gibi bir aktivite eklendi.
  • Birden fazla uygulamayı küçük pencerelerde (eskiden olan özellik QSlide) kullanma özelliği eklendi.
  • Pil performansı, telefonun harcadığı güce göre optimize edildi.
  • Oyunlar için ayarlanan grafik özelliği optimize edildi.
  LG Q Stylus Avrupa Modeline Yeni Güncelleme Verildi

Daha birçok keşfedilmemiş yeni özelliği olabilecek LG G7 modelinin bu güncellemeyle birlikte LG UX 9.0 arayüzüne kavuştuğunu ve bu anlamda oldukça hızlı olacağını söyleyebiliriz. Güncellemeyle ilgili yaptığımız ilk haberden güncelleme detaylarını öğrenmek için buraya tıklayabilir ve makalemizi okuyarak bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Son bir bilgi vermek gerekirse güncelleme, şu an için Güney Kore ve Amerika modellerine dağıtılıyor.

18 YORUMLAR

  1. Merhaba lg lm g7em tr romlu Cihazım netfilixte hdr ve hd görüntüyü desteklemediğini söylüyor widevine L1 olması gerekiyormuş benim cihazda L3 nette araştırdığıma göre cihazların çoğu L1 sertifikaaına sahip rom pie hard reset attım durum yine aynı benim cihazdamı bir problem var anlayamadım bu durumda olan başka arkadaşlar varmı probleni çözdülerse nasıl bir yol izlediler yardımcı olursanız memnun olurum şimdiden teşekkürler

  2. lg g6 cihazıma android 9 bile gelmedi.g 7 ye 10 geliyor.lg den kurtulup bir daha lg almamak kaydı ile uzaklaşıyorum.koreliler insanlarımız ile resmen dalga geçiyorlar.halbuki size en çok yardımı türkler yapmıştır tarihte.bizi 3.dünya ülkesi görüyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here