Akıllı telefonları için güncelleme çalışmalarını sürdüren LG firmasının hedefindeki akıllı telefonu LG G7 ThinQ Avrupa modeli oluyor. Firma, LG G7 Güney Kore modelleri için Beta1 ve Beta2 olarak sunduğu Android Pie güncellemesinin Final sürümünü Ocak 2019’da vermişti. Güney Kore modellerinden sonra LG G7 Avrupa Android Pie Beta güncellemesi çalışmalarına başlandı.

LG G7 Avrupa Android Pie Beta Güncellemesi

LG G7 Avrupa Android Pie Beta güncelleme çalışmasına başlayan firma, takvime göre 2019 yılının ikinci çeyreğinde Android 9.0 Pie güncellemesini tam sürüm olarak sunacak. Hazırlanan Beta güncellemesiyle ilgili fazla bilgi bulunmayan LG G7 Avrupa modelinin yabancı kaynakların yayınladığı raporlara göre Nisan 2019‘da sunulmuş olacak.

Güney Kore modelleri için Kasım 2018’de Android Pie Beta1 güncellemesini sunmuştu. Ocak 2019’da da Android Pie Beta2 güncellemesini sunan firma, ay içerisinde Final sürümü resmi olarak dağıtmıştı. Aynı politikayı LG G7 Avrupa modeli için de uygularsak;

  LG G3 D851TN V30e Güncellemesi Yayımlandı

Kendi ülkesindeki modelleri için uyguladığı süre hesaplandığında Android Pie tam sürümün bu model için Haziran – Temmuz 2019 aylarında sunacağı tahmin ediliyor.

Şu an için LG OpenSource sitesinde sadece kendi ülkesindeki modelleri için yayımlanan Android 9.0 Pie açık kaynak kodu bulunuyor. Kısa sürede aynı açık kaynak kodun LG G7 Avrupa modelleri için de eklenmesi bekleniyor. Verilecek olan Android Pie Beta güncellemesi, belirtilen modele LMG710EMAT-V17a-EUR-FEB-XX-2019+0. versiyonu ile verileceği belirtiliyor.

8 YORUMLAR

  1. LG G7 telefonuma şubat ve mart güvenlik güncellemeleri gelmedi. Güncelleme kontrolü yaptığımda da cihazınız güncel uyarısı alıyorum. Bu normal mi?

    • Akıllı telefonunuz LG G7 ThinQ LMG710EM olabilir lakin kayıt olarak Türkiye kayıtlıdır. Şu an için Avrupa modellerine de Mart güncellemesiyle ilgili dağıtım yapılmadı. Dağıtım Amerika modellerinden itibaren yeni başladı. İlerleyen süreçte dağıtım Avrupa modelleri için de yapılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here