LG firmasının yeni amiral gemisi LG G7 ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Yabancı kaynaklar tarafından paylaşılan yeni bilgilerde sızıntı yerine önemli bir durumun geliştiği görülüyor. Yeni gelişmede LG firmasının ikilemde kaldığını ve kullanıcılardan yardım istediği görülüyor. Yeni yapılan haberde LG G7 çentikli ekran ile ilgili LG firmasının fanlarından geri bildirim almak istediği belirtiliyor.

LG, Fanlarına LG G7 Çentikli Ekranı Soruyor

Birkaç ay öncesinde LG G7 modelinin çentikli ekran ile geleceği belli olmuştu. Bu çentikli ekranı gören insanların tepkini toplayan LG G7 modeliyle ilgili yeni gelişme yaşanıyor. Diğer firmalardan Huawei ve OnePlus şirketlerinin de bu çentikli ekran akımına katılmasıyla LG doğru yolda gittiğini anladı. Her ne kadar taklitçi olarak adlandırılan firmalardan Çinli şirketler başarıyla bu işi gerçekleştirdi. Güney Koreli firma LG tarafında ise henüz bu akım tam anlamıyla bitirilmedi. Yeni paylaşılan haberlerde yer alan bilgiye göre LG firmasının Reddit tarafından destek alıp kullanıcılara LG G7 çentikli ekran hakkında ne düşündüklerini sorduğu yazıyor.

MWC 2018 etkinliğinde arkaplanda gösterilen LG G7 modelinin çentikli ekran ile geleceği ve bu ekranın isteğe bağlı kapatılabildiği videolarla belirtilmişti. Çinli şirket OnePlus, yeni amiral gemisi modeli OnePlus 6 modeliyle ilgili fanlarından aldığı geri bildirimlere uyarak çentikli ekran akımına katıldı. Bunu gören LG firması da harekete geçerek Reddit desteği altında fanlarına “LG G7 çentikli ekran hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusunu soruyor. Yapılan açıklamada;

  LG G9 Özellikleri Hayal Kırıklığına Uğratabilir!

“Geçen birkaç hafta içinde çentikli ekran ile ilgili birçok geri bildirim aldık. Açıkçası fanlarımızın bu çentikli ekran hakkındaki düşüncelerini merak ediyoruz. Yapılan yorumları AR-GE ekibimizle paylaşarak sizlere daha iyi bir akıllı telefon sunmak istiyoruz. Çentikli ekranı seviyor musunuz? Ya da gereksiz olduğunu mu düşünüyorsunuz?”

LG G7 Ekran Özellikleri

Yapılan son sızıntı haberlerde LG G7 modelinin çentikli ekran bilmecesi devam ediyor. Son sızan haberde yer alan bilgilere göre LG G7, hem OLED hem de LCD ekran varyantlarıyla piyasaya çıkacak. Teknik özellik bakımından 6.1 inç büyüklüğünde ve 3120 x 1440p çözünürlük sunacak modelin 19,5:9 ekran formatına sahip olmasıyla daha fazla ekran deneyimi yaşanılacak. Panel olarak firmanın geliştirmiş olduğu MLCD+ panelde %35 güç tasarrufu sağlanabilecek ve 900-nit kadar parlaklık desteği sunulabilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here