Son zamanlarda popülerleşen akım çentikli ekran oldu. Birçok firmanın akıllı telefonlarında görmeye başladığımız yeni akıma LG G7 modeli de ayak uyduruyor. Özellikle MWC 2018 etkinliğinde arkaplanda gösterilen yeni amiral gemisinin çentikli ekran ile geleceği kesinleşmiş oldu. Son zamanlarda çok sızıntı haberi yapılan LG G7 modelinin haberlerine bir yenisi daha eklendi. Akıllı telefonların iPhone X modelinden sonra ayak uydurmaya çalıştığı çentikli ekran akımında LG G7 farklı bir işleve sahip olacak. Yeni sızdırılan bilgiye göre LG G7 çentikli ekranı kaldırılabilecek ve düz bir ekran konumu alması sağlanabilecek.

LG G7 Çentikli Ekranı İşlevsel Olabilecek

Yeni amiral gemisi telefon LG G7 ile ilgili sızdırılan haberler devam ediyor. Yeni sızdırılan habere bakıldığında LG G7 çentikli ekranı ortadan kalkabilecek ve tam ekran görünümü alabilecek. Diğer firmaların akıllı telefonlarında özellikle iPhone X modelinde bulunmayan bu özellikle LG G7 kendini ayırmış olacak. Her ne kadar diğer firmaların akıllı telefonları gibi “taklitçi” sınıfına giren LG G7, bu özelliğiyle birlikte kendini diğer akıllı telefonlardan üstün tutmuş olacak. Yapılan bu işlevsel özelliğine bakıldığında ekranın üst tarafında bildirim çubuğunun siyah bir görünüm aldığı gözlemleniyor. LG G7 modelinde çentikli yapı kaldırıldığında üst kısımda yer alacak bildirimler, şarj göstergesi, şebeke, pil yüzdesi vb. simgeler siyah arkaplanda beyaz renkle görünür halde olacak.

LG G7 modelini kullanacak kullanıcılar için oldukça güzel bir işlev sunan firma, yeni amiralini Mayıs ayında tanıtabilir. Her geçen gün biraz daha belirginleşen akıllı telefonun son olarak çentikli ekranın kaldırılabilir olması sızdırıldı. Akıllı telefonun ekran/çerçeve oranına ufak etki eden bu işlevin kullanışlı olması da telefona ayrı bir hava katıyor. Yazılımsal olarak sağlanan bu özelliğinin diğer firmalardan görünüp kendi akıllı telefon modelleri için de sağlayabilme ihtimali bulunuyor. Bu durumun da LG firmasının ne kadar yenilikçi bir şirket olduğunu ortaya koyuyor.

  LG Smart TV Disney+ Desteği Geliyor!

LG G7 Özellikleri, Tanıtım Tarihi ve Satış Fiyatı

Sızdırılan haberlere göre Mayıs ayında tanıtımı yapılacak modelin fiyatı da resmi olmamakla birlikte açıklanmıştı. 2017 yılı amiral gemisi model LG G6’dan yaklaşık $100 pahalı olacak modelin $940 fiyat etiketiyle satışa çıkacağı düşünülüyor. Kısaca özelliklerinden bahsedecek olursak LG G7, ekran tarafında 6.0 inç büyüklüğünde QHD+ çözünürlüklü OLED ekran ile gelecek. Geleneksel akım 18:9 Full Vision özelliği barındıracak modelin işlemcisi Snapdragon 845 olurken grafik birimi Adreno 630 GPU bulunacak. Kapasite bakımından 6 GB RAM ve 64 GB depolama ile gelecek modelin G7+ varyantı bulunacak ve bu modelde 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı ile çıkış yapacak. Bataryası 3000 mAh olması beklenen modeller, kameralar tarafında 16+16 MP çift arka kamera ve özelliği bilinmeyen tek ön kamera ile gelecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here