G serisi amiral gemisi LG G7 ThinQ ile ilgili yeni bir bilgi paylaşıldı. Paylaşılan resmi bilgide yer alan bilgiye göre LG G7 DxOMark puanı belli oldu. Başlıktan da belli olacağı gibi amiral gemisi akıllı telefonun kamera ve video performansı için verilen puanı hayal kırıklığına uğratıyor. Kulanıcıların memnun kaldığı kamera performansı, DxOMark sitesi için pek de memnun edici görünmüyor.

LG G7 DxOMark Puanı Beklenenden Düşük Sonuçlandı

Yeni amiral gemisi ile ilgili yapılan test sonucunda LG G7 DxOMark puanı belli oldu. Geçen sene LG V30 modeli için gerçekleştirilen ve pek memnun edici sonuç olmayan testin sonucu, LG G7 modeli için de aynısını bizlere yansıttı. Çeşitli alanlarda yapılan testler sonucunda LG G7 DxOMark puanı 83 olarak belirlendi. Geçen senenin amiral gemisi LG V30 modelinin puanı ise 82 idi. Aradaki 1 puanlık farkın kullanıcılar arasında en az 10 puan olarak düşünülmesi de testin doğruluk payını düşürmeye yetiyor.

Yapılan testin sonuçlarına bakıldığı zaman çeşitli kategorilerde performansı gerçekleştirilen akıllı telefon için kamera ve video şeklinde iki sınıfta değerlendirme yapılıyor. Amiral gemisi, kamera tarafında 84 puan alırken video tarafında ise 79 puan ile yetiniyor.

  LG V40 ThinQ Geekbench Testi Ortaya Çıktı!

Kamera üzerindeki sonucu ortalama olan akıllı telefonun bu kamera performansında 84 puan aldığı görülüyor. Kategorileri sıraladığımız zaman şu sonuçlar elde ediliyor:

 1. Poz = 86 puan
 2. Renk = 86 puan
 3. Otomatik Odak = 73 puan
 4. Doku = 61 puan
 5. Parazit = 68 puan
 6. Yapay Doku = 55 puan
 7. Flash = 74 puan
 8. Zoom = 25 puan
 9. Bokeh Efekti = 40 puan

Bu değerlerle kamera performansını tamamlayan LG G7 modeli için video performansı da yapılıyor. Video performansında 79 puan alan modelin kategori sonuçları ise şöyle sıralanıyor:

 1. Poz = 86 puan
 2. Renk = 86 puan
 3. Otomatik Odak = 50 puan
 4. Doku = 50 puan
 5. Parazit = 70 puan
 6. Yapay Doku = 72 puan
 7. Stabilizasyon = 73 puan

Bu değerlerle birlikte DxOMark test sonucunu 83 puan ile kapatan LG G7 amiral gemisi, geçen senenin amiral gemisi LG V30 modelinden sadece 1 puan fazla alarak sonucu tamamlamış oluyor. Akıllı telefonun tanıtımında gösterilen fotoğraf örneklerinin canlılığı ve keskinliği akıllara getirildiği zaman bu puanı hak etmediği düşünülse de DxOMark ekibi bu sonucu ortaya koyuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here