LG G7 Ekran Paneli, LCD Teknolojisiyle Geliyor!

6
2873

LG G7 modeli gün geçtikçe yaklaşmaya devam ediyor. Her geçen gün bir detayı kesinleşen yeni amiral gemisi modelin, yeni sızan bilgiyle birlikte ekran paneli de kesinleşti. Uzun zamandır kaynaklarda MLCD+ teknolojisi veya OLED teknolojisi kullanacağı söylenen LG G7‘nin ne kullanacağı belli oldu. Yeni sızdırılan bilgiye göre LG G7 ekran paneli olarak LCD teknolojisinden yararlanılacak. 2017 yılında LG V30 modeliyle ilk OLED ekranlı akıllı telefonunu tanıtan firmanın bu adımı atması kafalarda soru işareti bırakmaya yetti. Güney Koreli firmanın “LG G7 modelinde LCD ekran paneline yer vermesi ne anlama geliyor? Firma neden OLED yerine LCD teknolojisini tercih ediyor?” soruları kafalara kazınıyor.

LG G7 Ekran Panelinde LCD Teknolojisi Yer Alacak

Firmanın yeni amiral gemisi olacak LG G7 modelinin ekran tarafında hangi teknolojiyi kullanacağı belli oldu. Daha önceki yazılarımızda LG G7‘nin ilk olarak MLCD+ teknolojisinden yararlanacağını söylemiştik. Daha sonra çıkan haberler de ise bu panelin OLED teknolojisi olarak yansıyacağını da belirtmiştik. Son sızdırılan habere göre LG G7 panelinde LCD teknolojisi yer alacak. Bu haberle birlikte LG G7 modelinin ilk olarak söylediğimiz MLCD+ panel teknolojisiyle geleceği doğrulanmış oluyor. Bu farklı ve inanılmaz hareketi yapan LG firmasının neyi amaçladığı da ortaya çıkmış oldu.

Firma, daha önce LG G6 modelinde LCD panel teknolojisini kullanmıştı. Son olarak LG V30 amiral gemisi modelini tanıtan firma, bu modelinde OLED panel kullanarak bir ilki yaşamıştı. Yeni amiral gemisi LG G7‘nin OLED ekran ile gelmesi beklenirken MLCD+ teknolojisini kullanması, firmanın bir amacı olduğuna işaret ediyor. Daha önce iPhone X modelinin OLED ekran ile gelmesi ve LG V30 modelinin de OLED ekran ile gelmesi, bu modellerin fiyatlarında ciddi bir artışa neden oldu. Güney Koreli firma, LG G7 almak isteyen kullanıcılara alım konusunda kolaylık olması açısından bütçe dostu davranmak istiyor. Yeni panel OLED teknolojisinin LCD (MLCD+) panel teknolojisine göre oranla pahalı olması fiyatları da yukarı çekiyor. Bunu göz önüne alan LG firması, yaptığı yenilikçi hareketle birlikte MLCD+ teknolojisi kullanarak akıllı telefonun fiyatını daha makul bir seviyede tutacak.

  LG V30 DxOMark Puanı Belli Oldu

LG G7 Ekran Özellikleri

LG G7, ekran tarafında yeni sızdırılan bilgiye göre MLCD+ teknolojisiyle gelecek. Ana yapısı LCD olan bu teknoloji sayesinde %35 oranında güç tasarrufu ile batarya dostu olacak. Bunun yanı sıra daha parlak bir ekran deneyimi yaşatacak panelin 900 nit yüksekliğine kadar parlaklık sunacağı bildirildi. Tekniksel detaylarda 6.0 inç büyüklüğünde gelecek modelin ekranı 18:9 Full Vision özellikli olacak ve 2880 x 1440p (QHD+) çözünürlük sunacak.

6 YORUMLAR

  1. O zaman G5 kullanmaya devam. Valla sırf Oled ekranla geliyor diye alacaktım heyecanlandım. Hevesimizi kursağımızda bıraktılar. Tasarımınıda çok beğenmiştim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here