LG firmasının yapmış olduğu güncelleme çalışmalarından nasibini alan LG G7 Fit modeli için yeni yazılım dağıtımı başladı. Yapılan yazılım dağıtımıyla birlikte LG G7 Fit Android Pie güncellemesi resmen başladı.

LG G7 Fit Android Pie Güncellemesi

Güncellemenin detaylarına bakıldığında kesin olarak Android 9.0 işletim sistemi güncellemesi alan telefon modeline bilgisayar üzerinden dağıtım gerçekleştirildi. Bu güncellemeyle birlikte birçok Avrupa modeli yeni işletim sistemine kavuştu. Birçok özelliği LG G7 ThinQ ile aynı olan modelin ayırt edilen özelliği Snapdragon 821 işlemcisi oluyor. Yeni güncellemeyle V20a versiyonu da sağlanmış oluyor.

  • Android sürümü: 9.0 Pie
  • Yazılım Sürümü: Q850EMW20a
  • Android Güvenlik Yaması:1 Ekim 2019
  • Kernel Sürüm: 3.18.71
  • Yapım NumarasıOPR1.170623.032
  • Dosya Boyutu:
  • KDZ İndirme Linki: Q850EMW20b_00_1106.kdz

LG G7 Fit Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Telefon üzerinden yapmak isteyen kullanıcılar, akıllı telefonun Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip ederek OTA yöntemini kullanabilir.

  LG G6 H870 EUR Kasım Güncellemesi Dağıtıldı

Bu yöntem ile güncellemeyi henüz almayanlar bilgisayar üzerinden LG Bridge programıyla kolaylıkla güncelleyebilir. Hem yedekleme hem de güncelleme programı olan LG Bridge ile ilgili tüm bilgiler için buraya tıklayın.

LG Bridge ile de güncelleme ulaşamayanlar son olarak kendileri manuel şekilde güncelleme yapmayı deneyebilir. Bu programın adı LG UP olarak geçmektedir. Yine bilgisayar yoluyla kullanılabilen programla ilgili dosyaları indirmek için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

  1. Telefon üzerinden gerçekleştireceğiniz güncellemelerde mutlaka wi-fi ağını kullanın.
  2. Güncellemeyi yapmadan önce şarjın en az %50 seviyesinde olmasına özen gösterin.
  3. Güncelleme sonrası stabil bir kullanım için hard reset atmanızı öneririz. Bunun için buraya tıklayarak nasıl atılacağını öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here