LG G7 modeli uzun zamandır piyasaya tanıtılmaya bekliyor. Akıllı telefonun MWC 2018 etkinliğinde arkaplandaki gösteriminden sonra sızıntılar arttı. Yeni amiralin tanıtımda kullanılacak posteri, Olixar markalı kılıflarla görselleri ve daha nicesi sızdırılmıştı. Son olarak LG firmasının amiral gemisinde yer alacak çentikli ekran hakkında fanlarına soru sorduğu haberi yapılmıştı. Bu haberden kısa süre sonra yeni amiralin gerçek görüntüleri sızdırıldı. Bakılan yeni görüntülerde yer alan detayların, geçen zamanlarda sızdırılan birçok bilgiyi doğruladığı görülüyor.

LG G7 En Net Şekilde Sızdırıldı

Güney Koreli firmanın yeni amiral gemisi LG G7 ile ilgili en net bilgi sızdırıldı. Akıllı telefonların görselleriyle ilgili bilgi sızdıran @OneLeaks tarafından yapılan yeni paylaşımda yeni amiral gemisi modelin görselleri ortaya çıktı. Yeni sızdırılan görsellerde yer alan detayların, eski sızıntılarda yer alan bilgilerin çoğunu doğruladığı görülüyor. LG firması, yeni amiralinin çentikli ekrana sahip olmasıyla ilgili fanlarına soru sormuştu. Bu son sızıntı haberden kısa süre sonra paylaşılan yeni görsellerde çentikli ekranın geldiği görülüyor. MWC 2018 etkinliğinde arkaplanda gösterilen amiral gemisinin çentikli ekranı kapatılabilecek. Kullanıcılar için oldukça kullanışlı olacak bu özellik ile birlikte ekran deneyimi daha fazla yaşanacak.

Yeni amiral gemisi LG G7 modelinin tasarım hatlarıyla ilgili olarak 153.2 x 71.9 x 8.2 mm boyutlarında geldiği söyleniyor. Eski amiral gemisi LG G6 modelinde ise  148.9 x 71.9 x 7.9 mm boyutları yer alıyordu. Bu bilgilerle hareket edildiğinde G7, eski amiral G6’dan sadece 0.3 mm kalın olacak. Bu bilgiyle tahmin yapıldığında sızdırılan batarya bilgilerinde 3000 mAh değerinin mümkün olabileceği gözüküyor. Ek olarak yaklaşık 5 mm boy artışı, yeni amiralin 6.1 inç büyüklüğünde bir ekran ile geleceğini de kanıtlıyor. Genişliğinde hiçbir değişiklik olmayan amiralin neredeyse tam ekran formatında geldiği görsellerde görülüyor.

  LG G7 ThinQ Renk Seçenekleri Belli Oldu!

LG G7 Teknik Özellikleri

Yeni amiral gemisi modelde 6.1 inç büyüklüğünde MLCD+ ekran teknolojisine sahip bir panel yer alacak. Çözünürlüğü 3120 x 1440p olması muhtemel telefonun 19,5:9 ekran formatı bulunacak. Yeni ekran teknolojisiyle birlikte %35 oranında güç tasarrufu sağlayacak akıllı telefonun ekran parlaklığı 900-nit yüksekliğe çıkabilecek. Bu ekranı bütçe dostu olmak açısından kullanan firmanın alternatif olarak OLED ekran teknolojisine sahip varyantı da satışa sunulacak.

Yongasında Qualcomm Snapdragon 845 işlemci ile gelecek modelin grafik birimini Adreno 630 GPU üstlenecek. Kapasitelerine bakıldığında kesinlik bulunmayan G7’nin 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip ve 6 GB RAM ile 128 GB depolama alanına sahip iki varyantı olması bekleniyor. Kamera tarafında 16+16 MP çözünürlüğünde çift arka kamera ile gelecek modelin ön kamera bilgisi yer almıyor. İşletim sistemi Android 8.0 Oreo ile gelecek akıllı telefonda 3000 mAh batarya yer alacak. Diğer özelliklerine bakıldığında IP68, Hi-Fi Quad-DAC gibi donanımlara sahip olacak modelin güvenlik tarafında IRIS tarayıcısı, parmak izi okuyucusu ve yüz tanıma özellikleri de yer alacak. Akıllı telefonun tanıtımının Nisan ayının sonunda yapılacağı ve Mayıs ayında satışa sunulacağı söyleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here