MWC 2018 etkinliğinde tanıtılması beklenen ama firma kararı dolayısıyla farklı bir tanıtıma hazırlanan LG G7 için bir haber daha sızdırıldı. Önce Haziran ayında tanıtılacağı söylenen yeni amiral gemisinin tanıtım tarihi erkene alındı ve Mayıs ayı işaret edildi. Bu erken tarihin üzerine sızıntı haberleri çoğalan LG G7 amiral gemisinin bir farklı haberi daha sızmış oldu. Yeni sızdırılan haberde LG G7 kılıf görsellerinin olduğu görülüyor. Bu görsellerin Olixar adlı aksesuar firmasının paylaştığı söyleniyor.

LG G7 Kılıf Görselleri, Tasarımı Doğruluyor!

LG G7 modelinin yılın ilk aylarında sızdırılan görselleriyle öğrenilen tasarımı büyük şaşkınlık getirmişti. Firmanın MWC 2018 etkinliğinde arkaplanda gösterim yapması, iPhone X modeline ait ekran tasarımının yer alması gibi etkenler hayrete düşürmüştü. Bunu kendi içinde yenileyebilen LG firması, kullanıcı için seçenek sunarak dilediğinde çentikli ekranı kapatıp normal ekran deneyimi yaşayabileceğini gösterdi. Bu tasarımla ilgili pek çok eleştiri alan firma, diğer firmaların da bu tasarıma ayak uydurmasıyla haklı olduğu kanısına varıldı. Yapılan son sızıntı haberde LG G7 kılıf görselleri yayınlanarak tasarımın kesinleştiği ve ekstra bir yenilik olmayacağı gözüküyor.

LG G7 Tasarımı

Yeni amiral gemisi LG G7, tasarım kısmında bizleri metal kasa ile karşılayacak gibi görünüyor. Ekran tasarımı tarafında iPhone X modelinin tasarımını kullanan ve yabancı kaynaklarda notch olarak söylenen çentikli ekran formunu kullanacak modelin dilediğinde bu özelliği kapatılabilecek. Bir sızıntıda LG G7 ve LG G7+ posteri sızdırılarak küçük bir mesaj verilmişti. Bu mesajda her iki modelin de LG ThinQ Mods destekli olacağı yazıyordu. Yer alan sloganın ise “Life’s Good When You Play More” olması, LG G7 ve LG G7+ modellerinin modüler tasarım ile gelebileceğini düşündürdü. Henüz resmileştirilmeyen veya sızıntısı yapılmayan bu özelliğin her iki modelde yer alabileceği düşünceleri giderek artıyor.

  LG G7 ve LG Q7 Rusya'da Onaylandı!

Akıllı telefonda yer alan çentikli ekran sayesinde ekran tasarımı farklı olarak teknik detayları da farklılaşıyor. Yer alan bilgilere göre 19,5:9 Full Vision formatı ile gelecek ekran bizlere 3120 x 1440p çözünürlük sunacak. Bunun yanı sıra MLCD+ ekran teknolojisiyle gelmesi, akıllı telefonda güç bakımından %35 tasarruf sağlayacak ve özelliği sayesinde 900-nit parlaklık sunabilecek.

Yeni akıllı telefon modelleri LG G7 ve LG G7+, önümüzdeki ay (Mayıs 2018) tanıtılacak. Akıllı telefon fuarlarında tanıtım yapmama kararı alan firmanın bu ve bundan sonraki akıllı telefonlarının tanıtımı hep ayrı olacak.