LG G7 Modelinde OLED ve LCD Ekran Seçeneği Olacak!

1
1238

Uzun zamandır tanıtılması beklenen amiral gemisi LG G7 modelinde iki farklı ekran paneli bulunacak. Akıllı telefonla ilgili daha önce birçok sızan ekran bilgisi, yeni sızan bilgiyle daha da kesinleşiyor. Yapılan yeni sızıntıda ETNews haber kaynağına göre LG G7 modelinde hem OLED hem de LCD ekran paneli tercihi olacak. Önceki haberimizde “LG G7, LCD Ekran Teknolojisiyle Geliyor!” başlığıyla yeni amiralin OLED ekran yerine LCD ekran ile geleceğini duyurmuştuk. Bu sızdırılan yeni bilgiyle işler tamamen değişti.

LG G7, Hem OLED Hem de LCD Ekran ile Gelecek

Güney Koreli firmanın yeni amiral gemisi LG G7 modelinde iki farklı ekran bulunacak. Önceki yazılarımızda G7 ve G7+ olmak üzere iki farklı varyant ile tanıtılacağını duyurduğumuz modellerin iki farklı ekran varyantı da olacak. Önceki yazımızda yer alan LCD ekran ile ilgili olarak bütçeyi düşünen LG firmasının, yeni sızıntı haberle birlikte hem bütçeyi hem de kullanıcıları düşündüğü ortaya çıktı. 2017 yılında tanıtılan LG V30 ve LG V30+ modellerinin OLED ekran ile tanıtılması, akıllı telefonların satış fiyatlarında yükselmeye neden olmuştu. Bunu düşünen LG firmasının bütçe dostu olmak isteyerek G7 modelinde LCD ekran kullanacağı duyurulmuştu. Yeni sızdırılan haberle birlikte firmanın iki kez düşündüğü anlaşıldı.

Akıllı telefonlarında uzun süreli LCD ekran paneli kullanan Güney Koreli firma, yeni aldığı kararla birlikte LG G7 modelinde de bu ekran paneline yer verecek. Satış fiyatına etki etmesiyle ünlenen OLED ekranı tercih etmeyeceği söylenen firmanın bir atak daha yaptığı görüldü. LG, yeni yaptığı atakla birlikte LG G7 ve LG G7+ modellerinden iki farklı varyant üretecek. Bu varyantların farklılığı, akıllı telefonlarda ekran tarafında anlaşılacak. Bütçe dostu olmak isteyen firma aynı zamanda kullanıcının seçimini de özgürleştirmek istiyor. Bunun için firmanın atağı, G7 ve G7+ modellerinde hem OLED hem de LCD ekran panelli varyantlar üretmek olduğu kanısına vardı.

  LG G7 ThinQ Türkiye Aralık Güncellemesi Aldı

Tanıtım Tarihi, Özellikleri ve Satış Fiyatı

Akıllı telefonların tanıtımı son ayda yapılan değişiklikle Mayıs ayına geri çekildi. Çoğu haber kaynağına göre Mayıs ayında tanıtılacak akıllı telefon modellerinin satış fiyatı 940$ ve 990$ fiyat etiketleri ile çıkacağı düşünülüyor. Ekran tarafında 6.1 inç büyüklüğünde ve 3120 x 1440p (QHD+) çözünürlükle geliyor. Ekran formatı 19,5:9 olacak modelin hem OLED hem de LCD ekran olmak üzere iki varyantı yer alacak. Bu LCD ekran ile gelen modelin panel adı MLCD+ olarak geçiyor ve %35 tasarruflu olup 900-nit parlaklık sunabiliyor.

Yongası Snapdragon 845 olan modellerde sırayla RAM ve kapasite tarafında 4/64 GB ve 6/128 GB kapasiteleriyle gelecek. Kamera tarafında 16+16 MP çözünürlüklü çift arka kamera ile gelen modellerde 3000 mAh batarya yer alacak. İşletim sistemleri Android 8.0 Oreo olacak modellerde IP68, Hi-Fi Quad-DAC vb. gibi özellikler de yer alacak.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here