LG G7 (Neo), Çentikli Ekranla Geliyor!

4
2581

Bir süredir haberlerini yapmaya devam ettiğimiz LG G7 ile ilgili yepyeni bir bilgi sızdırıldı. Yeni amiral gemisi model ilk kez canlı şekilde sızdırıldı. Birçok yabancı kaynakta şaşkınlıkla bakılan LG G7, sızdırılan fotoğrafta LG G7 (Neo) olarak geçiyor. Yeni akıllı telefonun bu bilgisi haricinde ekranı oldukça dikkat çekiyor. 2017 yılında Apple tarafından tanıtılan iPhone X modeliyle LG G7 (Neo) modelinin ekran benzerliği şimdiden LG firmasına “taklitçi” havası vermeye başladı.

LG G7 (Neo), iPhone X’e Benziyor

Birçok firmanın MWC 2018 etkinliğinde yer aldığı görüldü lakin LG yoktu. Güney Koreli firma, aldığı karar neticesinde LG G7 (Neo) modelinin tasarımını baştan aşağı tekrar yapmak istedi. Bu yenilenme, akıllı telefonun tanıtım tarihinde gecikme olmasına yol açtı. Bunu kabul eden firmanın yeni amiraliyle ilgili Haziran ayında tanıtım yapılacağı söylendi.

Birçok kez sızdırılan G7 (Neo) modeli, bu sefer canlı olarak sızdırıldı. Önceleri MWC 2018 etkinliğinde tanıtılmayacağı sızdırılan modelin daha sonra tanıtım tarihi ortaya çıkmıştı. Bu süreç içerisinde kod adı Judy olarak basına yansıyan akıllı telefonun son olarak G710 şeklinde model numarası ve teknik özellikleri sızdırılmıştı. Yeni sızıntıyla birlikte gözler Apple tarafına döndü. Çünkü yeni model G7 (Neo), bulundurduğu çentikli ekran ile iPhone X modeline benziyor. Kesin olmayan bu sıkıntının İsrail basını tatafından yapıldığı söyleniyor. Birçok kişi taradından G7 olmadığı düşünülen modelin ASUS ZenFone 5Z olduğu iddia ediliyor.

  LG G6 Plus Tanıtım Videosu Yayımlandı

Amiralin tanıtımıyla ilgili Haziran ayının bilinmesi, yeni sızıntının gerçek olmadığına işaret ettiği düşünülüyor. Buna ek olarak kod adının Judy olarak bilinmesi, amiral gemisinin G7 (Neo) ismiyle çıkamayacağını düşündürüyor. Birçok sızıntı bilgisini yapan Evan Blass ise bu sızıntının LG‘yi memnun etmediğini ve bu amiral haricinde firmanın LG V35, LG Q7 ve yeni bir akıllı saat tanıtımı için de hazırlandığını belirtiyor.

G7 (Neo) Teknik Özellikleri

Akıllı telefonun teknik özelliklerinde 6.0 inç büyüklükte ve 3120 x 1440p (QHD+) çözünürlüklü ekran bulunduğu söyleniyor. iPhone X ekranı olması dolayısıyla 19.5:9 formatta geldiği ve OLED panel kullandığı belirtiliyor. Eski sızıntılarda ekran büyüklüğü 6.1 inç idi ve MLCD+ panel olduğu söyleniyordu. Yongası Snapdragon 845 olan modelin 4 GB RAM ve 64 GB depolama ile 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip iki varyant ile sunulacağı bilgiler arasında yer alıyor.

4 YORUMLAR

  1. Bence hiç estetik değil telefonun altında okadar boşluk bırakana kadar biraz yukardan kamera ve sensöre yer vırakılsın alt kısımdaki boşluk olmasın.Çentikli mpdeller bana göre çok itici ne o öyle sanki ekranın ortasında bozulmuş hissi gibi ikiye ayrılmış.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here