LG G7 One Android 9.0 Pie Güncellemesi Başladı

0
732


Firmanın ilk Android One projesiyle tanıttığı akıllı telefonu LG G7 One Android 9.0 Pie güncellemesi almaya başladı. Bu başlangıç, ilk olarak LG G7 One Kanada modelleri için oldu.

LG G7 One Android 9.0 Pie Güncellemesi Kanada’da Başladı

Yapılan güncelleme dağıtımıyla birlikte LG G7 One Android 9.0 Pie güncellemesi resmen başladı. Yeni başlatılan sistem güncellemesine kavuşan ilk kullanıcılar ise LG G7 One Kanada kullanıcıları oldu. Saf android taban sistemine kurulu LG G7 One modeli, adından da anlaşılacağı gibi Android One projesine dahil olan akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Bu kategori ile bir tık üstte tutulan telefon, diğer modellere göre daha hızlı güncelleme ve daha fazla güncelleme alacak. Güncelleme ilk olarak LMQ910UM modellerine verildi. Sızıntılarda yer alan bilgide Aralık 2018 olarak söylenen dağıtım tarihi, daha erken gerçekleşerek Kasım 2018‘in ortasında başladı.

Android sürümü: 9.0 Pie

LG G7 One Android Pie Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yeni sistem güncellemesini yapmak isteyenler, akıllı telefonlarında Ayarlar > Genel >Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip ederek OTA yoluyla yapabilir.

  LG G4 H815 Pil iyileştirme Güncellemesi Geldi

Bu yöntem ile güncellemeye ulaşamayanlar, firmanın sağladığı LG Bridge programından yararlanabilir. Hem güncelleme hem de yedekleme programı olan LG Bridge ile ilgili tüm bilgiler için buraya tıklayın.

Son yöntem ise manuel yükleme programı LG UP oluyor. Bu program sayesinde KDZ dpsyası kullanılarak kendiniz yükleme yapabilirsiniz. LG UP ile ilgili bilgiler için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

  • Telefonunuzla güncelleme yapmak için wi-fi ağını kullanın. Mobil Veri ile güncelleme yapmak paket aşımına sebep olup faturaya ek ücretlendirme olarak yansıyabilir.
  • Telefonunuza güncelleme yaparken şarj seviyesinin en az %50 seviyesinde olmasına özen gösterin.
  • Güncelleme sonrası stabil kullanım için hard reset atmanızı öneririz. Bu yöntemin nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here