LG G7 One Android Pie Güncelleme Tarihi Belli Oldu

0
664
LG G7 One modeline ait olan ve Android One projesi kapsamında olduğunu belirten görsel. Kaynak: LG Canada

Yeni piyasaya tanıtılan ve LG G7 ThinQ ailesinin bir üyesi olan LG G7 One modeliyle ilgili güncelleme tarihi belli oldu. Yabancı kaynaklar tarafından sızdırılan bilgide LG G7 One Android Pie güncellemesiyle ilgili tarih paylaşımı gerçekleştirildi.

LG G7 One modeli piyasada LMQ910 model numarası ile anılıyor. Bu model ile ilgili yapılan sızıntıda Android Pie güncelleme tarihi belli oldu. Paylaşılan haberde LG Kanada ekibinin söz verdiği belirtilerek LG G7 One Android Pie güncellemesinin tarihi resmi olarak açıklandı. Bu tarihi açıklamayan LG Kanada ekibinin LG G7 One modeli için 2018 yılı içerisinde güncellemeyi alacağı belirtiliyor.

LG Kanada ekibinin resmi sitesinde LG G7 One modeli için işletim sistemi kategorisinde yaptığı açıklamanın detayları belirtiliyor.
Kaynak: My LG Cell Phones

Bu yazıyı yazdığımız 8 Kasım 2018 tarihi itibarıyla yabancı kaynakların ön gördüğü tarih Kasım 2018 yerine Aralık 2018 oluyor. Yeni akıllı telefon modelinin bu denli hızlı güncelleme almasındaki rol kaynağı ise Android One projesi oluyor. Adından da anlaşılacağı gibi Google destekli olan akıllı telefon için güncelleme politikası çok hızlı işleyecek. Bu hızın ilk adımı ise Android Pie güncellemesi oluyor.

  LG G7 ThinQ Ne Zaman Tanıtılacak?

2018 yılı sonuna kadar tüm modellerinin alacağının garantisini veremesek de akıllı telefonun Avrupa’ya açılması ve Türkiye’de de satılacak olması, bekleyenleri heyecanlandıracak gibi görünüyor. Avrupa modelleri için ne zaman dağıtılacağı bilinmese de satışa çıktığında Android Pie işletim sistemi ile gelme ihtimali de bulunuyor.

LG G7 One Teknik Özellikleri

Ekran tarafında 6.1 inç büyüklüğünde IPS LCD panel ile gelen modelin çözünürlüğü 3120 x 1440p (QHD+) sunuyor. Çentikli ekran yapısıyla gelen modelin ekranı 1000 nits parlaklık sunabiliyor. İşlemcisi Snapdragon 835 olan modelde 32 GB depolama ve 4 GB RAM yer alıyor.

Batarya kapasitesi 3000 mAh olan akıllı telefonda Android 8.1 Oreo işletim sistemi yer alıyor. Arka kamerada 16 MP çözünürlük sunan G7 One, ön tarafta 8 MP selfie kamerası ile geliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here