LG G7 One Unlocked modeli için verilen yeni yazılım güncellemesiyle birlikte akıllı telefonun Mart ayı güvenlik güncellemesi sağlanmış oldu. Model numarası LG G7 One LMQ910UM olarak geçen model, Kanada ülkesine ait ve Amazon.ca sitesinden satılan model olarak bilgiler arasında geçiyor.

LG G7 One Unlocked Mart Ayı Güncellemesi

Verilen yeni yazılım güncellemesinin detaylarına bakıldığında LG G7 One Unlocked için güvenlik paketi sunulduğu bilgisi yer alıyor. Akıllı telefon modeli için OTA yoluyla sunulan güncellemenin detaylarında Android Güvenlik Yaması yenilendiği, performans ve optimize iyileştirmesi yapıldığı yer alıyor. Verilen güvenlik güncellemesi, belirtilen model için V20k versiyonu ile sunuluyor.

 • Android sürümü: Android 9.0 Pie
 • Yazılım Sürümü: LMQ910UM20k
 • Kernel Sürüm:  4.9.65
 • Yapım Numarası: OPR1.170623.032
 • Güvenlik Yaması: 01.03.2019
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.AT.2.5.c2.7-00047-8998_GEN_PACK-1
 • Dosya Boyutu: 338.7 MB
 • KDZ Dosyası: 

NOT = Daha öncesinde Android 9.0 Pie güncellemesi alan model, LG firmasının ilk Android One projesine dahil olan akıllı telefon olma özelliğine sahiptir.

  LG G5 H850 Ülkelere Göre Güncelleme Tarihleri

Yeni Güvenlik Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yeni dağıtılan güvenlik güncellemesini gerçekleştirmek için akıllı telefon kullanıcıları, cihazları üzerinden Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip ederek OTA yöntemi ile yazılımı yükleyebilir.

OTA yönteminde başarılı olamayan model kullanıcıları, bilgisayar üzerinden yardım alarak firmanın sağlamış olduğu hem güncelleme hem yedekleme programı LG Bridge ile güncelleme yapabilir. Bu programla ilgili tüm bilgiler için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yüklemeden önce;

 1. Güncellemeyi telefon üzerinden yaparken internet kullanımına dikkat edin. Telefonda Mobil Veri ile yapılan güncellemelerde paket aşımı olup faturanıza ek ücretlendirme yansıyabilir. Özellikle Wi-Fi ağını kullanmaya özen gösterin.
 2. Yazılımı telefona yüklemeden önce şarj seviyesine dikkat edin. Akıllı telefonunuzda en az %50 şarjı olduğunda güncellemeyi gerçekleştirin.
 3. Güncelleme sonrası stabil bir kullanım için hard reset atmanızı öneririz. Bu işlemi yapmadan önce yedek alın. Hard reset işlemi ile ilgili bilgi için buraya tıklayın.

2 YORUMLAR

  • LG G7 Avrupa modelleri için ön görülen tarih Beta olarak Nisan-Mayıs ayları söyleniyor. Final sürümü yılın 2.çeyreğin sonuyla 3.çeyreğin başında verileceğini tahmin ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here