Güney Koreli firma LG tarafında durdurak bilmeyen çalışmalar devam ediyor. Farklı bir politika ile harekete geçen firmanın yeni amiraliyle ilgili sızıntılar devam ediyor. Son sızıntıca firmanın, LG G7 (Neo) adıyla MWC 2018 etkinliğinde arkaplanda gösterim yaptığı görülmüştü. Yeni gelen bilgilerle birlikte akıllı telefonun tanıtım tarihinde değişiklik olabilir. Önceki makalelerimizde LG G7 modelinin Haziran ayında tanıtılacağını söylemiştik. Yeni gelen haberlerle birlikte LG G7 tanıtımı daha erken olabilir.

LG G7 Tanıtımı Mayıs Ayında Gerçekleşebilir

Yenia amiral gemisi LG G7, firmanın sıradışı politikalarıyla baştan aşağı yenilenmiş tasarıma uğradı. Bunun yanı sıra MWC 2018 etkinliğinde tanıtılmayan modelin gösterimi arkaplanda gerçekleştirildi. Farklı politikalarına devam eden Güney Koreli firma, son karar olarak LG G7 modelini Haziran ayında tanıyacağını duyurmuştu. Sızdırılan yeni haberlere göre LG G7 tanıtımı Mayıs ayında gerçekleştirilebilir. Uzun zamandır merakla beklenen amiral gemisi modelin erken gelip gelmeyeceği hala belirsizliğini koruyor.

Bu tanıtım haberiyle birlikte sızdırılan habeein kaynağı tarafından birkaç bilgi de ekleniyor. Kaynağın sunduğu bilgiye göre LG, yeni amiral gemisi modellerden LG G7 ve LG V40 akıllı telefonlarını tanıtıp bu serilere son verecek. Bunun yanı sıra MWC, CES veya IFA gibi fuarlarda tanıtım yapmama kararı alan firma, LG G7 modelindeli politikayı LG V40 modeline de uygulauacak. Yeni premium sınıfı modeli LG V40, Eylül yerine Kasım ayında tanıtılarak rakibini Galaxy Note 9 yerine Huwei Mate 11 olarak seçmeyi planlıyor.

  LG G6 Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

LG G7 Teknik Özellikleri

Yeni amiral, ekran tarafında 6.1 inç büyüklüğünde 2880 x 1440p (QHD+) çözünürlüklü OLED ekran ile geliyor. Geleneksel özellik haline gelen 18:9 formatını eksik tutmayan modelin iPhone X modeli gibi ekranı olacak. Yonga setinde son işlemci Qualcomm Snapdragon 845 tercih edecek telefonun grafik biriminde Adreno 630 GPU görev yapacak. Kapasite bakımından gelişim gösterecek modelin 6 GB RAM ve 64 GB depolama alanı olacak. Lansmanda G7 Plus modeline de yer verecek firma, bu modelinde 6 GB RAM ve 128 GB depolama kullanacak. Arka tarafta 16 + 16 MP çözünürlüklü çift kamera ile gelecek LG G7’nin ön kamerasıyla ilgili henüz bir bilgi bilinmiyor.

Batarya kapasitesi 3000 mAh olano LG G7, piyasaya Android 8.0 Oreo işletim sistemi ile çıkış yapacak. Tanıtımı Mayıs ayında yapılması planlanan modelin fiyatı LG G6 modelinden biraz pahalı olacak. Geçen sene 845$ fiyat etiketiyle çıkan LG G6’dan sonra bu sene 940$ fiyat etiketle LG G7 çıkacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here