Son zamanlarda gündeme oturan amiral gemisi model LG G7, geçtiğimiz hafta sızdırılan tasarımıyla herkesi şok etmişti. Güney Koreli firma tarafından alınan kararlar doğrultusunda değişikliğe uğrayan LG G7 modelinin son görüntüsü olduğu düşünülen tasarımı sızdırıldı. LG G7 tasarımı, firmanın aldığı kararla birlikte baştan aşağı yenilenmeye gitmişti. Bu yenilenme sonrasında MWC, CES gibi fuarlarda tanıtılmayacağı söylenen modelin prototipi MWC 2018 etkinliğinde görüldü. Yeni amiralin tasarımına bakıldığında ön taraftaki çentikli ekran ile birlikte geleceği gün geçtikçe doğrulanıyor. Bunun üzerine iPhone X modeline benzeyen amiralle ilgili eleştiriler de artıyor. Yeni sızdırılan görsellerle bu benzerlik kanıtlanmış oldu.

LG G7 Tasarımı, iPhone X ve LG V30 Karışımı ile Geliyor

MWC 2018 etkinliğine girmeden sızıntı haberleri yapılan LG G7 modelinin prototipi MWC 2018 etkinliğinde sunuldu. Farklı bir politika uygulayan LG firmasının yeni amirali, tasarımıyla dikkatleri çekiyor. LG G7 tasarımı, yeni sızdırılan fotoğraflarla birlikte doğrulanmış gibi görünüyor. MWC 2018 etkinliğinde videosu sızdırılan ve çentikli ekran yapısına sahip olduğu görülen modelin bu fotoğraflarda da aynı yapıya sahip olduğunu gösteriyor. Bunun yanı sıra LG V30 modeline göre büyük bir geliştirme yapan firmanın LG G7 modelinde çentikli ekran kullanması, firmanın iPhone X taklitçisi olduğunu simgelediği düşünceleri yayılıyor.

  LG InstaView Teknolojisiyle Buzdolabınızın İçini Artık Görebileceksiniz

LG G7, yapılan yeni tasarımla birlikte ön taraftan iPhone X modelini andırıyor. Bu benzerliğin eleştirileri getirmesinin yanı sıra firmanın ekran tarafında gelişme kaydettiği yalanı söylenemez. Daha büyük bir ekran deneyimi sunacak modelin 6.0 inç büyüklüğünde ve OLED ekran teknolojisi bulunacak. Birçok firma tarafından kullanılıp sıradan hale gelen 18:9 Full Vision özelliğine yer verecek telefonun ekran parlaklığı 900 nit gibi yüksek bir değere sahip olacak. Yonga seti son işlemci olan Qualcomm Snapdragon 845 ile beslenecek modelin grafik birimini Adreno 630 GPU destekleyecek. Kapasite tarafında 6 GB RAM ve 128 GB depolama ile gelecek modelin hafızası 2 TB‘a kadar artırılabilecek.

İşletim sistemi Android 8.x Oreo olacak LG G7 modelinde, birçok modelde olduğu gibi 3000 mAh pil yer alacak. Bağlantı noktasında Bluetooth 5.0, Wi-fi 802.11/ab/g/n/ac desteği ve FM Radyo ile gelecek akıllı telefonun 16+16 MP çözünürlüklü çift arka kamera ve 8 MP çözünürlüklü selfie kamerası olacak. Akıllı telefonun tanıtımı, firma politikası nedeniyle Haziran ayında yapılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here