Akıllı telefon serisinde yeniliğe giden Güney Koreli firmanın yeni amiral gemisi LG G7 ThinQ ile ilgili bilgiler sızmaya devam ediyor. Yeni amiral gemisi modelle ilgili son olarak canlı canlı görselleri sızdırılmıştı. Son paylaşılan bilgilere göre yeni akıllı telefonun AnTuTu Benchmark skoru ortaya çıktı. LG G7 ThinQ AnTuTu Benchmark skoru, yeni modelin diğer firmaların amiral gemisi modellerine göre oldukça güçlü geldiğini gösteriyor. Özellikle Çinli firma OnePlus şirketinin yeni amiral gemisi modeli OnePlus 6 modeline yakın olması dikkatlerden kaçmıyor.

LG G7 ThinQ AnTuTu Skoru ile Büyülüyor

LG firmasının G serisindeki yeni amiral gemisi modelleri LG G7 ThinQ ve LG G7+ ThinQ tanıtımı yaklaşıyor. Bu tanıtım tarihinin yaklaşmasıyla birlikte akıllı telefonların sızıntı haberleri giderek artıyor. Yeni yapılan sızıntı haberde yer alan bilgiye göre LG G7 ThinQ AnTuTu Benchmark skoru sızdırıldı. Yeni amiral gemisi modelin bu sonucunu görenler ise akıllı telefonun oldukça güçlü geldiğine işaret ediyor. Zira karşılaştırma ile bunu söyleyen insanlar, LG G7 ThinQ ve OnePlus 6 akıllı telefonlarını kıyaslayarak bunu dile getiriyor.

İki akıllı telefonun teknik özelliklerinde donanım kısmına bakıldığında yonga setlerinde Qualcomm Snadpragon 845 işlemci bizleri karşılıyor. Grafik birimlerini Adreno 630 GPU destekleyen akıllı telefonlarda RAM ve kapasite bölümü iki amira gemisini birbirinden ayırıyor. LG G7 ThinQ modelinde 4 GB RAM ve 64 GB depolama kapasitesi yer alırken OnePlus 6 modelinde bu 8 GB RAM ve 256 GB depolama kapasitelerine yükseliyor. Güney Koreli firma, G7 ThinQ modelinde UX 7.0 arayüzü kullanılması beklenirken Çinli firma ise OnePlus 6 modelinde Oxygen arayüzüne yer verecek. Bu bilgilerin yeterli olmasıyla birlikte AnTuTu skorları karşılaştırılıyor ve ortaya ciddi derecede inanılmaz sonuçlar çıkıyor.

  LG Smart TV Disney+ Desteği Geliyor!

OnePlus 6 modeli, AnTuTu Benchmark testinden 276.510 puan alarak inanılmaz bir skor elde ediyor. Bu skoru özellikle Snapdragon 845 işlemcisine borçlu olan telefon, ek olarak 8 GB RAM kapasitesiyle de skorunu yüksek tutabiliyor. LG G7 ThinQ modelinde ise AnTuTu Benchmark testi sonucu 252,473 puan ile sonuçlanıyor. Bu sonuçla OnePlus 6 modeline yakın olan G7 ThinQ, aralarında 2 katı kadar RAM kapasitesi ve 4 katı kadar depolama kapasitesi farkı olmasına rağmen iyi bir sonuç elde ediyor.

3 YORUMLAR

  1. Lg g5 kullanıyorum müslüm kardeşim güçlü bir ekran koyuyorsun ama 2800mh batayra koyuyorsun yetmiyor ama onun haricinde hızlı şarj sayesinde gene kurtarıyorsun günün ve diğer özellikleride mükemmel

  2. Lg g4 kullanıyorum lg harika bir telefon her şeyiyle mükemmel ama şu bataryayı bir düzleyemedi bu kadar büyük ekran yapıyorsan 5000 mah batarya takacaksın. Lg g4 için 3000mah kullanıyor g5 için 2800 dü galiba bir türlü 5000 mah bataryayı koymadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here