Güney Kore modellerine verilen yeni güncellemede birkaç özellik geldi. Bu özelliklerin yanı sıra bazı sorunlara da çözüm getirildi. Bu güncellemeyle birlikte Android Güvenlik Yaması da güncellendi. Yeni güncellemeyle LG G7 ThinQ Aralık güncellemesi dağıtımı başladı.

LG G7 ThinQ Aralık Ayı Güncellemesi

LG G7 Güney Kore modelleri, dağıtılan güncelleme ile birlikte 1 Aralık 2019 tarihli Android Güvenlik Yaması aldı. Klasik olarak dağıtılan bu yamanın yanı sıra birkaç özellik ve soruna çözüm almış oldu.

 • Android sürümü: 9.0 Pie
 • Yazılım Sürümü: LMG710N20k
 • Kernel Sürüm: 4.4.78
 • Yapım Numarası: OPR1.170623.026
 • Güvenlik Yaması: 01.12.2019
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.AT.2.5.c1-2-00034-8998_GEN_PACK-1
 • Dosya Boyutu: 477.6 MB
 • KDZ Dosyası: G710N20k_00_SKT_KR_OP_1115.kdz (SKT model)

LG G7 ThinQ Güvenlik Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yeni güncellemeyi yapmak isteyen kullanıcılar Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip ederek OTA yöntemini kullanabilir.

  LG G7 Geekbench Testi Ortaya Çıktı!

Bu güncellemeye OTA ile ulaşamayanlar bilgisayardan yardım alarak LG Bridge ile güncelleme yapabilir. Programla ilgili tüm detaylar için buraya tıklayın.

Her iki yöntemle de güncellemeyi alamayan kullanıcılar, son olarak yine LG firmasının sağlamış olduğu ve manuel yükleme programı olarak nitelendirilen LG UP yardıma koşuyor. Bu program sayesinde güncellemenin KDZ dosyası indirilip akıllı telefona kolaylıkla yüklenebiliyor. LG UP ile ilgili tüm bilgiler için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Mutlaka wi-fi modunda iken güncellemeyi yapın. Telefonda Mobil Veri ile yapılan güncellemeler paket aşımına sebep olup faturaya ek ücretler yansıyabilir.
 2. Telefonun şarj seviyesine dikkat edin. En az %50 şarj seviyesinde güncellemeleri gerçekleştirin.
 3. Telefonunuzu güncelledikten sonra hard reset atmanızı öneririz. Bu yöntem ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayın.

4 YORUMLAR

 1. üstad bu güncellemeler türkiyeye çok geç geliyor yada sürüm yüklsetmesi yanında veriliyor.Türkiyeye android 10 g7 thinq için tam ne zaman geliyor haberin varmı

  • Bu yılın 3.çeyreğinde Güney Kore modelleriyle birlikte Android 10 Q dağıtımı başlar. Bizim ülkemizde 2021 yılının Şubat ayına doğru anca gelir düşüncesindeyim.

  • 11b güncellemesi Android 8.0 Oreo sürümüdür. Güvenlik güncellemeleriyle ilgili olarak yenilik çok fazla bulunmamaktadır. Bluetooth çekimi güçlendirildi. Güvenlik yaması yenilendi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here