1 adet LG G7 ThinQ modeli bulunmaktadır. Kaynak: AndroidPIT

Mayıs 2018’de tanıtılan G serisi amiral gemisi model LG G7 ThinQ ile ilgili yeni güncelleme dağıtımı başladı. Başlatılan yeni güncelleme dağıtımı firmanın LG G7 ThinQ Avrupa modeline yapılıyor. Bu yazılımla birlikte LG G7 ThinQ Avrupa Şubat güncellemesi veriliyor. Verilen güncellemenin yoğunluğu güvenlik üzerine oluyor.

LG G7 ThinQ Avrupa Şubat Güncellemesi

Güncellemenin detaylarına bakıldığında LG G7 ThinQ Avrupa Şubat yazılımı olduğu görülüyor. Bu yazılımla birlikte LG G7 ThinQ Avrupa modellerinin yeni Android Güvenlik Yaması ise 1 Şubat 2019 tarihine güncellenmiş oluyor. Güvenlik üzerine olan güncellemenin beraberinde Google Yamaları getirdiği ve performans ve işlevsellik tarafında iyileştirmeler yapıldığı bilgisi de yer alıyor. Güncelleme, akıllı telefon modeline V10s versiyon numarasıyla dağıtılıyor.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: LMG710EM10s
 • Kernel Sürüm:  4.9.65
 • Yapım Numarası: OPR1.170623.032
 • Güvenlik Yaması: 01.02.2019
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.AT.4.0.c2.9-00045-SDM845_GEN_PACK-1
 • Dosya Boyutu:
 • KDZ Dosyası: G710EM10s_00_0207.kdz

LG G7 ThinQ Avrupa Şubat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Güney Koreli firma, akıllı telefon modeli için sunduğu güncellemeyi telefon üzerinden sağladı. Bu yönteme OTA adı verilen güncellemeyi yapmak için telefonun Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip ederek OTA yoluyla güncelleme yapabilirsiniz.

  [K430DSY] LG K10 V10h Güvenlik ve İyileştirme Güncellemesi Yayılandı

Bu güncellemeyi henüz OTA üzerinden alamayan akıllı telefon kullanıcıları için firma, güvenlik güncellemesini sistem güncellemesi olarak LG Bridge programı üzerinden de sunuyor. Bu programla birlikte baştan yazılım yüklenip son güncellemeli haliyle telefona kurulabiliyor. Programla ilgili gerekli dosyalara ve bilgilere ulaşmak için buraya tıklayın.

Her iki yöntemle de güncellemeyi yapamayan kullanıcılar için ve telefonuna uyumlu olan yazılımı yüklemek isteyenler için son yöntem LG UP programı oluyor. Bu programla birlikte verilen yazılımın KDZ dosyası indirilip manuel şeklinde güncelleme yapılabilir. LG UP programının nasıl kullanıldığını öğrenmek için ve dosyalara ulaşmak için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Akıllı telefonunuzla güncelleme yaparken ve internet bağlantısına dikkat edin. Telefon üzerinden Mobil Veri ile yapılan güncellemelerde paket aşımı olabilir ve bu paket aşımı faturaya ek ücretlendirme olarak yansıyabilir.
 2. Telefonu güncellemeden önce şarj seviyesini dikkate alın. Genellikle güncellemelerde şarj seviyesinin %50 ve üzeri olmasına özen gösterin.
 3. Güncellemeyi gerçekleştiren kullanıcılar, akıllı telefonlarını daha stabil kullanabilmek için hard reset atabilir. Akıllı telefonunuza nasıl hard reset atıldığını öğrenmek için buraya tıklayın.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here