Amiral gemisi model LG G7 ThinQ ilk kez çalışır halde sızdırıldı. Akıllı telefonun sızdırılan görselinde boot animasyonu açık iken sızdırıldığı ve donanım bilgilerinin yer aldığı ayarlar kısmının görüntüleri bulunuyor. Uzun süredir beklenen yeni amiral gemisi modelin görüntüleri bir kılıf takılı iken sızdırıldı. Sızdırılan görsellerde yer alan kılıfa göre yorumlama yapıldığında akıllı telefonun AI yazılımı için kullanılacak olan bir buton ile geldiği söylentileri dolaşıyor. Henüz kesin olmayan bu butonun yanı sıra akıllı telefonun çentikli ekran yapısı dikkatleri üzerine çekiyor.

LG G7 ThinQ Canlı Canlı Sızdırıldı

Güney Koreli firmanın yeni amiral gemisi LG G7 ThinQ çalışır halde görüntülendi. Akıllı telefonun sızdırılan görsellerinde açılış animasyonu ve ayarlarda bulunan donanım bilgisi yer alıyor. Piysaya LG-G710TM model numarası ile piyasaya çıkış yapacak olan G7 ThinQ, adından da anlaşılacağı gibi AI yazılımı ile gelecek. Yapay zekada oldukça gelişen firmalardan biri haline gelmek isteyen LG, yeni amirali ile bunu gerçekleştirmek istiyor. Daha önce LG V30s ThinQ ve LG V30s+ ThinQ modelleriyle AI kamera yazılımı kullanan firma bunu ikinci defa kullanıyor.

G7 ThinQ modeli, bulundurduğu QLens özelliğiyle birlikte nesnelerin ne olduğunu ayırt edebilecek. Herhangi bir uygulamayı veya nesneyi QR Code ile sorgulayabilecek. Bulundurduğu AI kamera sayesinde akıllı telefon üzerinden yemek siparişi bile verilebilecek.

  LG G7 ThinQ Avrupa Android Pie Güncellemesi Başladı!

LG G7 ThinQ Teknik Özellikleri

G7 ThinQ, ekran tarafında hem OLED hem de M+LCD teknolojili varyantlarıyla çıkış yapacak. Boyutu 6.1 inç olacak modelin çözünürlüğü 3120 x 1440p olacak. iPhone X modelinde kullanılan çentikli ekran yapısının aynısını barındıran amiralin M+LCD ekranlı modeli %35 tasarruf sağlayacak ve 900-nit yüksekliğinde parlaklık sunabilecek. Yongasında Snapdragon 845 işlemciden gücünü alacak telefonun 4 GB RAM ve 64 GB depolama ile birlikte 6 GB RAM ve 128 GB depolamaya sahip G7+ ThinQ modeli de olacak.

İşletim sistemi Android 8.0 Oreo yüklü gelecek akıllı telefonların batarya kapasitesi 3000 mAh olacak. Suya dayanıklılık sertifikası olan IP68 özelliğini barındırabilen modellerin IRIS tarayıcı özelliği de olacak. Kamera tarafında 16+16 MP çözünürlüklü çift arka kamera ile gelen akıllı telefonların ana kameraları f1.5 diyafram açıklığıyla düşük ışıkta yüksek performanslı fotoğraf çekimi deneyimi yaşatacak. Akıllı telefonların tanıtımı Nisan aıynın son haftası gerçekleştirilecek. Amiral gemisi modellerin piyasaya çıkış fiyatlarının 850-950$ arasında olacağı tahmin ediliyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here