Güvenlik güncelleme dağıtımlarını sürdüren LG firması, 2018 yılında çıkarmış olduğu G serisi amiral gemisine yeni güncellemesini sundu. Sunulan güncelleme, LG G7 ThinQ EUR modeller için dağıtıldı ve güvenlik tarafında gerekli olan yazılım kuruluma sunuldu. Bu sunulan yeni yazılım, amiral gemisi model için v10k versiyonu sağlandı.

LG G7 ThinQ EUR Eylül Ayı Güvenlik Güncellemesi

Güncelleme detaylarına bakıldığında LG G7 ThinQ EUR modeller için Eylül ayı güvenlik güncellemesi verildi. Bu güncelleme, akıllı telefon modeli için OTA üzerinden sunuluyor. Sunulan güncelleme LMG710EM modeli için dağıtıldı ve 452 MB boyutuyla akıllı telefonlara verildi. Güncellemenin en önemli konusu güvenlik haricinde akıllı telefon modeli için performans ve stabilizasyon tarafında da iyileştirme olduğu aşikar olarak gözüküyor.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: LMG710EM10k
 • Kernel Sürüm:  4.9.65
 • Yapım Numarası: OPR1.170623.032
 • Güvenlik Yaması: 01.09.2018
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.AT.4.0.c2.9-00045-SDM845_GEN_PACK-1
 • Dosya Boyutu: 452 MB (OTA)
 • KDZ Dosyası: G710EM10k_00_OPEN_EU_OP_0918.kdz

LG G7 ThinQ EUR V10k Güvenlik Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Bu güvenlik güncellemesini LG firması, dağıttığı akıllı telefon modeli için OTA üzerinden sunuldu. LG G7 ThinQ modelinizde Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip ederek OTA yoluyla güncelleme yapabilirsiniz.

  LG G7 One Android 9.0 Pie Güncellemesi Başladı

Bu güncellemeyi henüz OTA üzerinden alamayan akıllı telefon kullanıcıları için firma, güvenlik güncellemesini sistem güncellemesi olarak LG Bridge programı üzerinden de sunuyor. Bu programla birlikte baştan yazılım yüklenip son güncellemeli haliyle telefona kurulabiliyor. Programla ilgili gerekli dosyalara ve bilgilere ulaşmak için buraya tıklayın.

Her iki yöntemle de güncellemeyi yapamayan kullanıcılar için ve telefonuna uyumlu olan yazılımı yüklemek isteyenler için son yöntem LG UP programı oluyor. Bu programla birlikte verilen yazılımın KDZ dosyası indirilip manuel şeklinde güncelleme yapılabilir. LG UP programının nasıl kullanıldığını öğrenmek için ve dosyalara ulaşmak için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Akıllı telefonunuzla güncelleme yaparken ve internet bağlantısına dikkat edin. Telefon üzerinden Mobil Veri ile yapılan güncellemelerde paket aşımı olabilir ve bu paket aşımı faturaya ek ücretlendirme olarak yansıyabilir.
 2. Telefonu güncellemeden önce şarj seviyesini dikkate alın. Genellikle güncellemelerde şarj seviyesinin %50 ve üzeri olmasına özen gösterin.
 3. Güncellemeyi gerçekleştiren kullanıcılar, akıllı telefonlarını daha stabil kullanabilmek için hard reset atabilir. Akıllı telefonunuza nasıl hard reset atıldığını öğrenmek için burayatıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here