Akıllı telefon modeli LG G7 ThinQ LMG710VM için yeni güvenlik güncellemesi dağıtımı gerçekleştirildi. Dağıtılan güncellemeyle birlikte akıllı telefon modelinin güvenlik yaması yenilenmiş oldu. Yeni yazılım ile birlikte birkaç ufak optimizeler de yapıldı.

LG G7 ThinQ LMG710VM Güvenlik Güncellemesi

Verilen güncelleme paketine bakıldığında LG G7 ThinQ LMG710VM için Mart ayı güvenlik güncellemesi verildiği gözlemleniyor. Bu güncellemeyle akıllı telefon modelinin her ay sağlanan güvenlik paketini aldığı görülüyor. Yeni güvenlik güncellemesi, yazılım versiyonu olarak Amerika modeli için V10m adıyla sunuluyor. Bu güncellemeyle Android Güvenlik Yaması güncellenirken performans ve işlevsellik tarafında optimizasyonlar yapıldığı ve Google Yamaları yenilendiği de yeni yazılım özelliklerinde belirtiliyor.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: LMG710VM10m
 • Kernel Sürüm:  4.9.65
 • Yapım Numarası: OPR1.170623.032
 • Güvenlik Yaması: 01.03.2019
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.AT.4.0.c2.9-00045-SDM845_GEN_PACK-1
 • Dosya Boyutu:
 • KDZ Dosyası: G710VMX10m_01_USC_US_OP_0319.kdz

Mart Ayı Güvenlik Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yeni dağıtılan güvenlik güncellemesini gerçekleştirmek için akıllı telefon kullanıcıları, cihazları üzerinden Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip ederek OTA yöntemi ile yazılımı yükleyebilir.

  LG Q6 EUR Eylül Güncellemesi Dağıtıldı

OTA yönteminde başarılı olamayan model kullanıcıları, bilgisayar üzerinden yardım alarak firmanın sağlamış olduğu hem güncelleme hem yedekleme programı LG Bridge ile güncelleme yapabilir. Bu programla ilgili tüm bilgiler için buraya tıklayın.

Her iki yöntemde de güncellemeye ulaşamayanlar, son olarak yine bilgisayardan KDZ yükleme programı olan LG UP ile güncellemeyi manuel olarak yapabilir. Bu programla birlikte indirilen KDZ doyası, manuel yöntemle telefona kolayca yüklenebilir. Programla ilgili bilgiler ve gerekli dosyalar için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yüklemeden önce;

 1. Güncellemeyi telefon üzerinden yaparken internet kullanımına dikkat edin. Telefonda Mobil Veri ile yapılan güncellemelerde paket aşımı olup faturanıza ek ücretlendirme yansıyabilir. Özellikle Wi-Fi ağını kullanmaya özen gösterin.
 2. Yazılımı telefona yüklemeden önce şarj seviyesine dikkat edin. Akıllı telefonunuzda en az %50 şarjı olduğunda güncellemeyi gerçekleştirin.
 3. Güncelleme sonrası stabil bir kullanım için hard reset atmanızı öneririz. Bu işlemi yapmadan önce yedek alın. Hard reset işlemi ile ilgili bilgi için buraya tıklayın.

10 YORUMLAR

  • VM ile biten model Verizon modeli içindir. Türkiye cihazlarına kurulabilen ROM dosyası için sonu EM ile biten model güncelleme yazılarını kontrol edebilirsiniz. Genellikle Avrupa modellerinin KDZ ROM dosyası yüklenebilmektedir.

  • Avrupa modelleri için Beta yazılımın tarihiyle ilgili makalemizi paylaşmıştık. Yakın zamanda gelişmeler olacaktır. Yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here