Akıllı telefon modelleri için güncelleme dağıtımlarına devam eden LG firması, yeni bir güncellemeyi daha LG G7 ThinQ modeli için yayınladı. Yayınlanan yeni güncellemeyle birlikte LG G7 ThinQ Ocak ayı güvenlik güncellemesi dağıtılmış oldu.

LG G7 ThinQ Ocak Ayı Güvenlik Güncellemesi

LG G7 ThinQ Avrupa modeli için dağıtılan yeni güncelleme, güvenlik üzerine verilen bir yazılım oluyor. Bu yeni güvenlik yazılımı ile birlikte akıllı telefon modeline sahip kullanıcılar, Kasım ayı güvenlik yamasına kavuştu. Avrupa bölgesinde farklı olarak dağıtılan güncellemeden birkaç model için V20h versiyonu ile dağıtım gerçekleştirildi. Bu dağıtımla birlikte kullanıcılar, Android Güvenlik Yaması üzerinde 1 Ocak 2020 tarihli yeni güvenlik yazılımına sahip oldu.

 • Android sürümü: 9.0 Pie
 • Yazılım Sürümü: LMG710EM20h
 • Kernel Sürüm: 4.9.112
 • Yapım Numarası: PQK1.181105.001
 • Güvenlik Yaması: 01.01.2020
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.AT.4.0.c2. 9-00061-SDM845_GEN_PACK-1
 • Dosya Boyutu: 625.65 MB (OTA)
 • KDZ Dosyası: G710EM20h_00_OPEN_EU_OP_1210.kdz

LG G7 ThinQ Ocak Ayı Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yapılan yeni güncelleme OTA üzerinden sunuldu. Bu yöntemle güncelleme yapmak için telefonda Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncelleştirmesi adımlarını takip edin.

  LG G6 Android 8.0 Oreo Testlerinde Görüntülendi

Bu işlemle güncellemeye kavuşamayanlar, bilgisayar üzerinden LG Bridge programıyla deneyebilirsiniz. Bu program ile hem güncelleme hem de yedekleme yapabilirsiniz. Programla ilgili tüm bilgiler için buraya tıklayın.

İki aşamada da güncellemeyi yapamayanlar, son olarak manuel yükleme programı olan LG UP ile kendileri güncellemeyi yapabilir. Bu programla verilen güncellemenin KDZ dosyası kullanılarak akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz. Programa ait tüm dosyalar ve bilgiler için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Güncellemeyi Wi-Fi ağı ile yapmaya özen gösterin. Telefonda Mobil Veri ile yapılan güncellemeler, paket aşımına neden olup faturaya yansıyabilir.
 2. Telefonunuzu güncellemeden önce şarj seviyesinin en az %50 olmasına gösterin.
 3. Güncellemeyi yaptıktan sonra stabil bir kullanım için hard reset atınız. Bu yöntem ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayın.

4 YORUMLAR

 1. Bu güncellemeler neden Türkiye cihazlarına verilmiyor? temmuz 2019 da kaldı güvenlik güncellemesi? LG neden her seferinde bunu yapıyor gerçekten anlamıyorum bir daha LG almamaya yemin edeceğim bu gidişle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here