LG G7 ThinQ ön siparişleri başladıktan sonra yabancı kaynaklar tarafından değerlendirmelere tutuldu. Yeni amiral gemisi modelin yapılan ön sipariş satışları oldukça iyi geçti. Yapılan bu ön siparişlerle birlikte LG G7 ThinQ modeli, LG G6 modelini ikiye katladı. Farklı lansman ve ilginç politikalarla piyasaya tanıtılan LG G7 ThinQ modelinin yakında Avrupa ülkelerine açılması bekleniyor.

LG G7 ThinQ Ön Siparişleri, LG G6’yı İkiye Katladı

LG G7 ThinQ ön siparişleri, akıllı telefonun kendi toprakları olan Güney Kore‘de yapıldı ve sona erdi. Yapılan bu ön siparişlerde elde edilen veriler firmayı oldukça mutlu etti. Bu verileri değerlendirmeye alan yabancı kaynakların notlarında yer alan bilgilere göre LG G7 ThinQ, ön sipariş satışında LG G6 modelini ikiye katladı.

Yeni amiral gemisi LG G7 ThinQ, yapılan ön sipariş satışlarında 80.000 üniteye yakın satıldı. Kısa sürede satılan akıllı telefonun aynı performansı normal satışların başladığı zamanlarda da gerçekleştirmesi bekleniyor. Bu sayıyla firmayı mutlu eden akıllı telefonun bir önceki modeli LG G6’yı ikiye katladığı ortaya çıktı. Yapılan değerlendirmelerde ön siparişlerde LG G6 modelinin 40.000’e yakın satıldığı öğrenildi. Bu rakam, 2018 yılında LG G7 ThinQ modelinde 80.000 üniteye yakın sonuçlanarak firma tarafından bir başarı daha elde edilmiş oldu.

  LG G5, LG V10 ve LG G4 Android 7.0 Nougat Tarihleri Belli Oldu!

Akıllı telefonun teknik özelliklerine kısaca değinecek olursak 6.1 inç büyüklüğünde ve 3120 x 1440p (QHD+) çözünürlüklü Super Bright ekran ile geliyor. IPS LCD ekran teknolojisini kullanan telefonun Snapdragon 845 işlemcisi ve Adreno 630 GPU grafik birimleri gücü sağlıyor. Kapasite tarafında 4 GB RAM ve 64 GB depolamalarına sahip olan akıllı telefonun 3000 mAh bataryası bulunuyor. İşletim sistemi Android 8.1 Oreo olan modelin 16+16 MP çözünürlüklü arka kamerası ve 8 MP çözünürlüklü selfie kamerası yer alıyor.

Akıllı telefon piyasada Auroa Black, Morrocan Blue, Platinum Gray ve Raspberry Rose renk seçenekleriyle satışa sunuldu. Yeni amiral gemisi piyasada 700$ fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. Akıllı telefonun ülkemizde tahmini olarak 4000 lira fiyat etiketiyle çıkacağı düşünülüyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here