Yeni amiral gemisi LG G7 ThinQ, firmanın doğruladığı tarihte tanıtılacak. Stratejik olarak ayrı bir lansmanda tanıtımını yapacak Güney Koreli firma, tanıtım tarihini Haziran olarak belirtmişti. Daha sonra bu tarihin, sızdırılan bilgiler doğrultusunda Mayıs ayına çekildiği duyurulmuştu. Birçok kişinin Mayıs ayında beklediği yeni amiral gemisi, beklenenden daha erken tarihte gelecek. Firmanın doğruladığı tarih, Nisan ayının son haftaları olarak geçiyor.

LG G7 ThinQ Mayıs Ayında Raflarda Yerini Alacak

LG G7 ThinQ modelinin tanıtım tarihi, firmanın doğrulamasıyla birlikte kesinleşti. Yeni amiral gemisi LG G7 ThinQ tanıtım tarihi Nisan ayı olarak belirlendi. Firmanın aldığı karara göre G7 ThinQ, ilk çıkan haberlere göre Haziran ayında gelecekti lakin Nisan ayının son haftalarında karşımıza çıkacak. Bu değişik politikayı hızlı uygulayan Güney Koreli firma, satış politikasını da hızlandırmış gibi görünüyor. Alınan karara LG G7 ThinQ tanıtım tarihi Nisan ayının son haftası yapılacak, Mayıs ayının 2. ve 3.haftalarında raflardaki yerini alacak. MWC 2017 etkinliğinde Galaxy S8 modelleriyle birlikte tanıttığı LG G6 modelinden zarara uğrayan firma, yeni kararıyla her amiral gemisi telefonunu ayrı bir lansmanda tanıtacak.

LG G7 ThinQ Teknik Özellikleri

LG G7 ThinQ, ekran tarafında M+LCD teknolojisiyle gelecek. Farklı bir yenilik olan bu ekran sayesinde %35 güç tasarrufu sağlanacak ve 900-nit parlaklık düzeyine ulaşılabilecek. Sadece bu ekranla yetinmeyen firma, kullanıcılarını düşünerek LG G7 ThinQ modelinin OLED ekranlı varyantını da piyasaya sunacak. Teknik detaylarında 6.1 inç büyüklüğünde gözüken ekran, çözünürlük kısmında 3120 x 1440p destek sağlayacak. iPhone X modeline benzer ekranı ile gelen modelin çentikli ekran yapısı dolayısıyla 19,5:9 Full Vision ekran formatı olacak.

  LG G6'da Isınmaya Karşı Yeni Bir Teknoloji Kullanılacak

Yonga seti Qualcomm Snapdragon 845 olan modelin grafik birimini Adreno 630 GPU kapatacak. Kamera kısmında 16+16 MP çözünürlüğünde çift arka kamera ile gelen modelin ana kamerası f1.5 diyafram açıklık değeri sağlayacak. Ön kamera bilgileri bilinmeyen modelin 3000 mAh bataryası ve Android 8.0 Oreo işletim sistemi olacak. RAM ve kapasite tarafında LG G7 ThinQ modeli, 4 GB RAM ve 64 GB depolama ile gelirken büyük model LG G7+ ThinQ ise 6 GB RAM ve 128 GB depolama ile piyasaya çıkacak. İki akıllı telefonun tanıtımı Nisan ayı sonunda yapılıp Mayıs ayının ortasında raflarda yer bulacak. Akıllı telefonların satış fiyatları ise 850-950$ arasında seyir edeceği tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here