LG G7 ThinQ Türkiye Aralık Güncellemesi Aldı

4
949

Uzun süredir güncelleme bekleyen LG G7 ThinQ Türkiye kullanıcılarına sevindirici haber geldi. Yeni güncelleme 1 Şubat 2019 tarihi itibarıyla ülkemizdeki akıllı telefon kullanıcılarına dağıtıldı.

LG G7 ThinQ Türkiye Aralık Güncellemesi

Yeni dağıtılan güncellemenin detaylarına bakıldığında Avrupa modelleri gibi LG G7 ThinQ Türkiye modeline de güvenlik paketi verildi. Bu güvenlik paketi ile birlikte akıllı telefonun Google yamaları, performans ve işlevsellik özellikleri ve Android Güvenlik Yaması güncellendi. Yeni güncelleme, akıllı telefon modeline V10q versiyonu ile sunuldu.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: LMG710EM10q
 • Kernel Sürüm:  4.9.65
 • Yapım Numarası: OPR1.170623.032
 • Güvenlik Yaması: 01.12.2018
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.AT.4.0.c2.9-00045-SDM845_GEN_PACK-1
 • Dosya Boyutu:
 • KDZ Dosyası: G710EM10q_00_0111.kdz

 

LG G7 ThinQ Aralık Ayı Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Güney Koreli firma, akıllı telefon modeli için sunduğu güncellemeyi telefon üzerinden sağladı. Bu yönteme OTA adı verilen güncellemeyi yapmak için telefonun Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip ederek OTA yoluyla güncelleme yapabilirsiniz.

Bu güncellemeyi henüz OTA üzerinden alamayan akıllı telefon kullanıcıları için firma, güvenlik güncellemesini sistem güncellemesi olarak LG Bridge programı üzerinden de sunuyor. Bu programla birlikte baştan yazılım yüklenip son güncellemeli haliyle telefona kurulabiliyor. Programla ilgili gerekli dosyalara ve bilgilere ulaşmak için buraya tıklayın.

  LG G6 Güney Kore Modelleri Eylül Ayı Güvenlik Güncellemesi Aldı

Her iki yöntemle de güncellemeyi yapamayan kullanıcılar için ve telefonuna uyumlu olan yazılımı yüklemek isteyenler için son yöntem LG UP programı oluyor. Bu programla birlikte verilen yazılımın KDZ dosyası indirilip manuel şeklinde güncelleme yapılabilir. LG UP programının nasıl kullanıldığını öğrenmek için ve dosyalara ulaşmak için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Akıllı telefonunuzla güncelleme yaparken ve internet bağlantısına dikkat edin. Telefon üzerinden Mobil Veri ile yapılan güncellemelerde paket aşımı olabilir ve bu paket aşımı faturaya ek ücretlendirme olarak yansıyabilir.
 2. Telefonu güncellemeden önce şarj seviyesini dikkate alın. Genellikle güncellemelerde şarj seviyesinin %50 ve üzeri olmasına özen gösterin.
 3. Güncellemeyi gerçekleştiren kullanıcılar, akıllı telefonlarını daha stabil kullanabilmek için hard reset atabilir. Akıllı telefonunuza nasıl hard reset atıldığını öğrenmek için buraya tıklayın.

4 YORUMLAR

  • Merhaba. Ben de neredeyse 4 yıldır G2 kullanıyorum, uzun uzun araştırmalardan sonra G7 thinq aldım. Ve inanılmaz memnunum nette 3 200 TL ye kadar bulman mümkün. Üstelik KVK ve LG Türkiye garantili.

   • Aydın, herhangi bir problem var mı? Ya da beğenmediğin tarafı? Özellikle şarj ve kamera hakkında ne söylersin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here