Daha yeni LG G7 ThinQ modelinin tanıtan Güney Koreli firmanın bir sonraki G serisi amiral gemisiyle ilgili ilk bilgi sızdırıldı. Yeni amiral gemisi olacak LG G8 ile ilgili ilk bilgi sızdırılmış oldu. Yeni sızdırılan bilginin G8 amiral gemisi modelin ekranıyla ilgili olduğu görülüyor.

LG G8 Ekranı 4K Çözünürlüğünde Olacak

Başlıktan da görüldüğü gibi LG G8 ile ilgili sızdırılan ilk bilgi ekran tarafında oldu. Ekran üretiminde Samsung ile kıyasıya mücadele eden LG firmasının yeni amiral gemisinde bir ilke imza atılacak. Daha önce LG G3 modeliyle dünyanın ilk 2K çözünürlüklü ekranına sahip akıllı telefonunu üreten firmanın bu seferki hedefi G8 modeliyle olacak. Yeni hedefte LG G8 modeli, dünyanın ilk 4K çözünürlüklü ekranına sahip akıllı telefonu olacak.

Rakip firmalardan Galaxy S10 modelinin de konusu olan 4K çözünürlüklü ekran daha önce Sony Xperia Z5 Premium modelinde görülmüştü. Bu modelde kullanılan teknolojiyle 4K çözünürlüğünde fotoğraflar kullanıldığında yerleştirilen teknolojiden yararlanılıyordu. LG firmasının buradaki amacı ise tüm alanlarda 4K çözünürlüğü etkili kılmak olacak. Bu çözünürlüğe ekstra olarak firmanın VR üzerinde de risk alıp inanılmaz bir inovasyon yapacağı düşünülüyor.

  LG Q6 Satın Alan Kullanıcılara Yeni Yıl Hediyeleri

Ekran tarafında LG V30 serisi modellerle OLED ekran paneli kullanan firma, yeni amirali G7 ThinQ üzerinde IPS LCD ekran panelini tercih etti. Yeni amiral gemisi olacak G8 ile ilgili kullanılacak panelin yüksek ihtimalle IPS LCD ekran olacağı düşünülüyor. Yaklaşık 1 sene sonra tanıtılması beklenen modelin önünde LG V40 ThinQ yer alıyor. Firmanın IFA 2018 sonrası tanıtılması beklenen modeliyle ilgili çalışmaların sürdüğü de belirtilenler arasında yer alıyor. Bu amiral gemisi modelin ise Huawei Mate 11 ya da Huawei Mate 20 modeliyle yarış içinde olacağı ve Kasım ayı itibarıyla tanıtılacağı bilgileri sızdırılmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here