LG G8 ThinQ Almak İçin En İyi 8 Neden

4
1631

Yeni tanıtılan amiral gemisi model LG G8 ThinQ için yapılan birçok incelemede akıllı telefonun en dikkat çekici özellikleri sıralanıyor. Bu özelliklerle birlikte LG G8 ThinQ almak için en iyi nedenler sıralanmış oluyor. Amiral gemisi model için birbirinden güzel özellikler, akıllı telefonu özgün ve üstün kılıyor.

LG G8 ThinQ Almak İçin Nedenler

1. Tasarım

Akıllı telefonun yeni renk seçenekleriyle tasarımı çok hoş bir görüntü bırakıyor. Özellikle kırmızı renk seçeneği, akıllı telefon kullanıcılarını kendisine çekmeye yetiyor. Bunun yanında çentikli ekran tasarımını sevenler için LG G8 ThinQ modeli birebir alternatif seçenek olmaktadır. Bu tasarımla birlikte LG G8 ThinQ almak için 8 neden başlamış oluyor.

Sade bir tasarımı olan akıllı telefonun çift arka kamera ile parmak izinin konumu ve G8 ThinQ ibaresi ile LG logosu zarif bir görüntü oluşturuyor. Kameraların çıkıntısının olmaması, amiral gemisi modelini masaya koyduğumuzda “ben buradayım” diyor.

2. Air Motion Özelliği

LG G8 ThinQ modelinde ilk kez rastlanan yeni bir özellik olan Air Motion, sunduğu kolaylıkla akıllı telefonu el hareketlerimizle kontrol etmemize yardımcı oluyor. Ön kamerada yer alan sensörler yardımıyla avucumuzu gösterdiğimiz zaman bizlere kısayol uygulamalarını gösteriyor ve aralarında hızlıca seçim yapabilmemize olanak sağlıyor.

İster Müzik uygulaması olsun ister YouTube uygulaması olsun kolayca uygulamaları açabiliyoruz. Bu özellik sayesinde ses açma-kapama tuşlarını kullanmadan medyayı elimizin hareketiyle kontrol edebiliyoruz. Sınırlandırılan özelliğe birkaç uygulama atayabiliyoruz.

3. Face ID ve Hand ID

Akıllı telefonun ön kamerasında özel bir kamera lensi yer alıyor. Tanıtımı yapılırken üzerinde durulan bu lens ise ToF olarak adlandırılıyor. LG G8 ThinQ akıllı telefonun ürün videolarında yer alan bu kamera lensi ile birlikte yüzümüzün 3D boyutu veritabanına kaydedilip güvenlik tarafında kırılması zor bir kilit seçeneği oluşturuyor. Bu Face ID özelliğiyle birlikte akıllı telefon, rakiplerine göre daha iyi bir güvenlik seçeneği sunuyor.

Hand ID özelliği ise akıllı telefonun can alıcı güvenlik teknolojisi olmaktadır. Bu güvenlik sistemi, avucumuzun içinde dolaşan kanın taramasını yapıp avuç içi güvenliği oluşturuyor. Firma, bu güvenlik sisteminin hiçbir şekilde kırılamayacağını çünkü her insanın avuç içi damar izdüşümlerinin farklı olduğunu söyleyerek belirtti.

4. Arayüz

LG akıllı telefonlarda artık sıradan hale gelen arayüz, LG G8 ThinQ modelinde beklenildiği gibi gelmektedir. Sade ve hızlı arayüz performansıyla kullanıcıları üzmeyen akıllı telefonun UX 8.0 arayüz birimi bulunmaktadır. Testlerde yapılan araştırmalarda gecikmelerin olduğu saptansa da iyileştirme güncellemeleriyle sorunların giderileceği belirtildi.

  LG K10 2017 Ön İnceleme

5. Kamera

Daha önce paylaştığımız makalemizde de belirttiğimiz gibi LG G8 ThinQ kamera performansında 1 numaralı akıllı telefon ödülüne layık görülmüştü. Yapay zeka destekli akıllı telefonun stabil bir kamera arayüzü olması ve performanslı fotoğraflar çekmesi ön plana çıkmasına yetiyor.

Akıllı telefonun arka kameraları 12+16 MP çözünürlüğünde sıralanmaktadır. İlk kamera ana kamera özelliğini taşıyıp f1.5 diyafram açıklığı sunarken 2.kamera ise geniş açı özelliği sunarak f1.9 diyafram açıklığı sağlamaktadır. Ön kameralarında 8+8 MP çözünürlük sunan akıllı telefon, her iki kamera lensinde de f1.9 diyafram açıklığı sunuyor.

6. Multimedya

Amiral gemisinde bulunan multimedya, akıllı telefon piyasasında önem arz eden özellikler bulunduruyor. Her üst seviye LG akıllı telefonlarında karşılaştığımız 32-bit Hi-Fi Quad-DAC teknolojisi ve Boombox Speaker özelliklerinin yanı sıra LG G8‘de ekrandan iletilen hoparlör sistemi bulunmaktadır.

OLED ekrana sahip akıllı telefonun hoparlör sistemi, vibrating quality system olarak adlandırılan ve Crystal Sound özelliği adında geçen titreşimli ekrana sahip olmasıyla gerçekleşiyor. Herhangi bir yere konulduğunda hoparlörden çıkan ses, dalgalar halinde yayılarak akıllı telefonun ekranı üzerinden daha yüksek sesle sunularak müzik keyfini ileri seviyeye taşıyor.

7. Batarya

Firma, ilk kez bir G serisi amiral gemisinde 3300 mAh batarya kapasitesini geçerek bunu LG G8 ThinQ amiral gemisinde bizlere sundu. Akıllı telefonun 3500 mAh kapasiteli bataryası, testler sonucunda bizlere 1 günü rahat çıkarabileceğini gösterdi.

Güçlü tasarruf modunun olması, oyunlarda şarj optimizasyonu özelliği olması gibi birçok etken batarya tarafında kullanıma yardımcı olarak 1 gün sınırını da zorlamamızı sağlayabiliyor. Sınırlar zorlandığı zaman bu zaman dilimini bizlere sunan yeni amiralin batarya ömrünün kullanıcıdan kullanıcıya değişkenlik gösterebileceği de unutmamak gerekir.

8. Donanım

LG G8 akıllı telefonun tanıtımından önce sızdırılan bilgilerde bazı kaynaklara göre Snapdragon 845 ile geleceği, bazı kaynaklarda ise Snapdragon 855 ile geleceği belirtiliyordu. Tanıtımda kesin sonuçlanan işlemci herkesin umduğu gibi Snapdragon 855 oldu.

Platformunun en güçlü işlemcisi olan Snapdragon 855, beraberinde grafik birimi olarak Adreno 650 GPU getiriyor. Oyunlarda en yüksek performansı sunan akıllı telefon, işlemcinin sağladığı 7 nm‘lik özelliğiyle güç tüketimini aza indiriyor ve bataryaya doğrudan pozitif etki oluşturuyor.

4 YORUMLAR

    • Şu an güncellemelerle ilgili bilgi bulunmamaktadır. Dünya genelinde güncellemelerin dağıtımı yaklaşık 1 haftadır işlememektedir. İlerleyen günlerde yeni güncellemelerin hazırlanacağını düşünüyoruz.

  1. bende LG hayraniyim g2 den g7 kadar hatta v10 v30 da kullanmis bulunmaktayim g2 g6 ve g7 haric hepsinde anakart yanmasi ve ghost ekran olayını yaşadım g7 bu durumun hiç biri yok g8 almaya degermi g7 den g8 gecmeye gerek yok bence hem g8 3 arka kameraylan geliyor diye biliyorum ben bide o air motion özelliğini kullanmak çok zor

    • 3 kameralı modelin adı LG G8s ThinQ olarak geçmektedir. İki akıllı telefon modelinin de ülkemize geleceği bilgisini almıştık. LG G7 ThinQ ile LG G8 ThinQ arasındaki en önemli değişikliklerden birisi performans ve güvenlik tarafı olmaktadır. Bunun haricinde zevk ve renk değişimi size kalmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here