LG, akıllı telefon pazarında yenilikleri kovalamaya ve yeni özellikler üretmeye hızla devam ediyor. Daha önceden de üretilen Ekranda Ses özelliği ile OLED TV’lerini piyasaya sürülmüştü ve oldukça yankı uyandırmıştı.

Bu farklı özelliği LG bu kez akıllı telefonlarına uygulayabilir. Ekranda Ses özelliği hakkında en dikkat çekici olan, TV’nin ekranı boyunca bir yere gömülmüş geleneksel bir konuşmacıya sahip olmaması. Aksine, ses uyarıcının neden olduğu ekranda yapılan titreşimler tarafından üretiyor ve ”uyarıcı” ekranın arkasında bulunuyor.

Ekrana yansıyan titreşimler düşünülenin aksine ekrana veya TV’nin kendisine zarar vermiyor. LG, daha önce yalnızca OLED TV’lerde uygulanan bu özelliği, akıllı telefonlarda da kullanılabilineceği duymak bile bizleri heyecanlandırıyor.

  İthalatçı Firma Garantili Ürünler Hakkında Yanlış Bilinenler

Ekrandaki Ses Özelliği Nedir ?

Herhangi bir engel olmadan kristal netliğinde ses üretilmesi anlamına geliyor. OnLeaks‘in sızıntısı Steve H. McFly, haberi duyurmak için Twitter’da paylaşımda bulunduğu açıklamasında ”Kaynaklarıma göre # LGG8, Sound on Display (SoD) teknolojisini kullanacak.”

Bu özelliği bir akıllı telefona eklemek oldukça büyük bir yenilik ve dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. Hoparlörü ekrana yerleştirmek akıllı telefonun üst çerçevesini boş kalmasına neden olabilir ve bu sebeple ekran daha büyük olabilir. LG, yaklaşmakta olan LG G8′in bu nedenle, telefonun bir uçtan uca böylesi bir ekrana sahip olup olmayacağını merakla bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here