Bu yıl tanıtılacak olan G serisinin yeni amiral gemisi modeli LG G8 ThinQ FCC sertifikasını almayı başardı. Her akıllı telefon için geçerli olan bu sertifika ile birlikte amiral gemisinin tanıtım tarihine bir adım daha yaklaşılmış olundu. Sertifika detaylarında akıllı telefonun Amerika bölgesindeki modellerin numaralarının belli olduğu görülüyor.

LG G8 ThinQ FCC Sertifikası

LG G8 ThinQ amiral gemisi, son sertifikası ile birlikte tüm aşamaları tamamlamış oldu. Akıllı telefonun teknik özelliklerinden birçoğu da bilinir hale geldi. Bu sertifika detaylarında da yeni amiralin Amerika bölgesindeki model numaraları ortaya çıkmış oldu. Akıllı telefonun Kanada ülkesi için LMG820QM ve LM-G820UM model numaralarını kullanacağı düşünülüyor. Bir başka model LMG820TM, Amerika bölgesinde T-Mobile operatörü için kullanılacakken LM-G820V ise Verizon operatörü için kullanıma sunulacak.

Akıllı telefonun teknik özelliklerine bakıldığında 6.1 inç büyüklüğünde ve 4K çözünürlüğünde çentikli ekran ile geldiği görülüyor. Bu çentikli ekran, bizlere 19,5:9 Full Vision ekran formatı sunuyor. İşlemci tarafında Qualcomm Snapdragon 855 bulunurken grafik biriminde Adreno 650 GPU gücünü gösterecek. Telefonun depolama birimi 128 GB hafıza ile gelirken 6 GB RAM ve 8 GB RAM seçenekli iki varyantı olması bekleniyor.

  LG G7 Çentik Ayarları Görüntülendi!

Kameraları hakkında bilgi bulunmayan modelin çift ön kamera ve çift arka kamera olmak üzere toplamda 4 kamera lensi olacak. Ses tarafında çok güçlü olacak modelin ekranı çok işlevsel bir özelliğe sahip olacak. Akıllı telefon üzerinden çıkacak ses, ekran üzerinden titreşimlerle dışarı verilecek. LG G8 ThinQ ekranı adeta bir hoparlör görevi üstlenecek. Çoğu akıllı telefonda olmayan 3.5 mm jack girişi bulunduracak modelin 32-bit Hi-Fi Quad DAC desteği standart olarak gelecek. Şarj girişi USB Type-C olan modelin Boombox Speaker özellikli bir hoparlörü bulunacak.

Yeni amiral gemisi, firma tarafından İspanya’nın Barselona kentinde gerçekleşecek MWC 2019 etkinliğinde tanıtılacak. Tanıtım tarihi 24 Şubat 2019 Pazar günü olan akıllı telefonun satış fiyatı ise 900$ olarak sızdırılmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here