LG G8 ThinQ Hava Hareketi ve Yüz Kilidi Açma Özelliği Bulunuyor

0
658

MWC 2019‘da Barselona’da Pazar günü LG’nin yeni nesil akıllı telefonlarını, ThinQ ürün yelpazesinde üç yeni modelini tanıttı. LG G8 ThinQ, LG G8s ThinQ ve LG V50 ThinQ. Oldukça yoğun ilgi gören akıllı telefonların donanımı ve özellikleride bizleri kendine çekiyor.

Yeni tanıtılan telefonlardan olan LG G8 ThinQ ise avuç içi damar kimlik doğrulaması ile karşımıza çıktı. Peki avuç içi damar kimlik doğrulaması ne işe yarıyor sizler için derledik.

LG G8 ThinQ’nun kilidini açabilmek artık çok kolay olacak. Sadece ön kameraya bir saniye gibi kısa bir sürede elinizi gösterdiğinizde kilit açılacaktır.

Avuç içi damarı kimlik doğrulamasına imkan sağlayan Hand ID (Yeni Kimlik) adı verilen yeni bir özellik LG G8 modelinde bulunuyor. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar ellerini telefonların ekranının üzerine getirerek kilidini açabilecekler. 

Avuç içi damarı kimlik doğrulaması teknolojisi, ellerin avuçlarındaki damarların şeklini, kalınlığını ve diğer kişiye özel özelliklerini kaydedebiliyor. LG G8 ThinQ daha başka yeni özelliklerde mevcut tabi. Telefona dokunmadan çağrı cevaplama, ekran görüntüsü alma, ses seviyesini değiştirme ve uygulamalar arası geçiş yapma imkanı sağlayan Air Motion özelliği bulunuyor.

  LG V20 Türkiye'de İlk Kez ''LGDestek'' Ofisinde

Ayrıca telefonda bulunan Z kamera sayesinde nesnelerden yansıyan kızılötesi ışınları ölçerek yüz tanıma gibi bir kilit özelliğini de sağlıyor.

Peki nesneleri 3D gören Z kameranın “Air Motion” özelliği bize ne gibi kolaylıklar sağlıyor ?

El Kimliği avuç içi damarı kimlik doğrulaması, Hava Hareketi ve Yüz Kilidi Açma özelliğini, arka paneldeki parmak izi sensörünün yanı sıra etkinleştirmek için kullanılabilir.

Akıllı telefonun kullanıcıları gayet kolay bir şekilde, telefona dokunmadan çağrıları cevaplayabiliyor, ekran görüntüleri alabiliyor, uygulamalar arasında geçiş yapıp, ses seviyesini ayarlayabiliyor.

Ayrıca bu özellik araba kullanırken ve eldiven giyerken cihazı daha etkin kullanabilmek ve kullanıcıları daha fazla memnun edebilmek adına geliştirilmiş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here