Google Asistan uygulaması, hepimizin hayatını ve android telefonumuzu kullanırken oldukça kolaylık sağlayan bir uygulama. Dinlemek istediğimiz şarkıyı, merak ettiğimiz konuları veya telefonumuzdan aramak istediğimiz kişinin adını sesli bir şekilde telaffuz ettikten sonra ardından arama gerçekleşiyor.

Google Asistan uygulamasını daha etkin bir şekilde kullanabilmek için, akıllı telefon üreticisi LG Electronics yeni nesil telefonaları LG G8 ThinQ ve LG K40′a Google Asistan düğmesi ekledi. Google asistan aslında oldukça kolay bir şekilde çalıştırılmakta olup, birçok özelliği sizlere sunmaktadır.

Google Asistan’ın Özellikleri

  • Bulunduğunuz konuma göre hava durumu
  • Canlı maçların skor bilgileri
  • Hisse senetlerinin son durumları
  • Film önerileri
  • Google aramalarınıza göre haberleri ve asistan kartları

Google Asistan uygulaması akıllı telefonlarımızı kullanırken büyük bir kolaylık sağlamaya devam edeceğe benziyor. Bu durumun farkında olan LG’de yeni nesil telefonlarına bu özelliği daha kolay kullanabilmek adına bir düğme ekledi.

  LG W Serisi Akıllı Telefonlar Geliyor!

Google Asistan Düğmesi

Google Asistan’a Türkçe dil desteği gelmesi ile ülkemizde de kullanımı oldukça artan Google Asistan’ı kullanabilmek için, ana ekran tuşuna basılı tutmamız gerekiyor.

Fakat artık akıllı telefonlarımızda Google Asistan’a özel bir tuş bulunacak. Google Asistan’ın fiziksel olarak bir düğmeye sahip olması, uygulamayı kullananlara daha fazla kolaylık ve özellik sunacağı bir gerçek. LG G8 ThinQ ve LG K40 akıllı telefonlarına ekledikleri Google Asistan ve diğer özellikleri ile rakiplerini geride bırakmayı başardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here