LG’nin 24 Şubat 2019 tarihinde düzenlenecek olan etkinlikte merakla beklenen yeni amiral gemisi modeli LG G8’i tanıtacağını biliyoruz. LG G8 ThinQ yeni bir özelliği daha açıklandı yüz kilidini açma teknolojisiyle birlikte geliyor ! Bu özellik sayesinde akıllı telefonunuzu kullanırken epey kolaylık sağlıyacağa benziyor.

LG G8 farkını telefonun donanım bölümünde ise şimdiden merak uyandırıyor. Gücünü Qualvomm’un yeni nesil Snapdragon 855 yonga seti ve 6 GB RAM’den alması beklenen LG G8‘in, çift arka kamera kurulumu ile geleceği açıklanmıştı. Bugün ise LG G8‘in ön kamerasına dair yeni bilgiler açıklandı. Oldukça dikkat çekici özelliği sayesinde LG akıllı telefon sektöründe büyük bir ses getireceği kesin.

Peki bu yüz tanıma teknolojisi nasıl çalışıyor ?

Telefon, kameraların kızılötesi ışık kullanarak mesafeyi ölçmesine ve 3B nesneleri taramasına olanak tanıyan uçuş süresi teknolojisine sahip. Kullanıcı için bu, G8’in Apple iPhone’larda bulunan FaceID’ye benzer şekilde yüz tanımaya sahip olacağını söyleyebiliriz.

  LG G7 Çentikli Ekranı Kaldırılabilecek!
LG G8 ThinQ’in öne bakan kamera merceğinin genişletilmiş görüntüsü.

LG ayrıca yeni kamera teknolojisinin AR ve VR platformlarında uygulamalara sahip olacağını bildirdi, bu nedenle LG G8′de gerçek dünya görüntüleri üzerine yerleştirilmiş dijital grafikleri dahil edecek daha fazla AR / VR özelliği bekleyebiliriz.

LG, gönderdiği basın bülteninde Infineon firması ile anlaştığını ve ön kamerada Time Of Flight (ToF) teknolojisine yer vereceğini resmen açıkladı.

Time Of Flight Teknolojisi Nedir ?

ToF teknolojisi üç adımda çalışıyor. ToF, IR alıcı ışınları gönderiyor. Daha sonra ışınlar nesneye çarpıyor ve geri yansıyor. Üçüncü ve son adımda ise geri yansıyan görüntünün ne kadar sürede yansıdığı hesaplanıyor ve telefon ile obje arasındaki mesafe ölçümleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here