LG Game Pad Tablet İçin Hazırlık Yapıyor

0
94

Akıllı telefonlarının yanı sıra televizyon, buzdolabı, klima ve birçok ürün tarafında söz sahibi olan Güney Koreli firmanın yeni tableti hakkında bilgiler ortaya çıktı. Çıkan bilgilere bakıldığında LG Game Pad tablet için isim hakkı patenti alındığına dair belgeler paylaşıldı.

LG Game Pad Tablet Avrupa’da Satılacak

LG’nin son zamanlarda akıllı telefonlar üzerinde atak yapmasının ardından bir de yeni tableti ortaya çıktı. Bu tabletle oyunseverleri mutlu etmeye çalışacak olan firma, tableti için tüm işlemleri yapmaya başladı. LG Game Pad adı ile lanse edilecek olan tabletin isim hakkı patenti alındı.

Teknik özellik bazında çok fazla bilgi bulunmayan tabletle ilgili olarak hedef bölgenin Avrupa olduğu söyleniyor. Ne zaman ve nerede tanıtılacağı belli olmayan yeni tabletin önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan IFA 2019 etkinliğinde birden ortaya çıkabileceği konuşuluyor.  Şu an için sadece isim hakkı patentinin belgesi bulunan tabletle ilgili birkaç teknik özellik de sızdırıldı.

  LG Q6 EUR Android 8.1 Oreo Güncellemesi Dağıtıldı

Adından da anlaşılacağı gibi oyun tableti olacak yeni ürünün işlemci ve batarya tarafında güçlü olacağı düşüncesi akıllara ilk gelen özellikleri oluyor. Belgeyle birlikte sızdırılan bilgiler arasında tabletin MSM8996 SOC isimli işlemciye sahip olacağı yazıyor. Bu işlemciyi araştırdığımızda karşımıza iki yonga seti çıkıyor. Bunlardan biri Qualcomm Snapdragon 820 olurken diğeri de Qualcomm Snapdragon 821 olarak kayda geçmektedir.

Batarya tarafında yüksek kapasiteye sahip olacak yeni tabletin tam 8000 mAh pil kapasitesi bulunacak. Bununla birlikte son bilgi olarak Game Pad, işletim sistemi tarafında Android 9.0 Pie ile çalışacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here