LG İstenilen Yöne Çekildiği Zaman Uzayabilen Akıllı Telefon Patenti Aldı

0
102

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi 2019‘da birçok akıllı telefon üreticisi katlanabilir mobil cihazlarını ve daha bir çok yeni nesil akıllı telefonları büyük bir ilgiyle tanıtmışlardı. LG, katlanabilir akıllı telefonu farklı inovasyonla tanıtıp arkaplanda durmuştu lakin uzayabilen akıllı telefon patentiyle büyük bir girişimde bulundu.

Akıllı telefon piyasası katlanabilir ekranla kasıp kavrulurken LG‘den ise katlanabilir akıllı telefonla ilgili başlatılan bir çalışma olmadığı açıklaması gelmişti. Şimdi ise duyurulan bilgiler doğrultusunda LG‘nin aldığı yeni bir patent bulunuyor. Bu patent ile LG katlanabilir telefonları geride bırakacağa benziyor.

Yeni alınan patentin konsepti ise her yöne genişleyebilen ve bükülebilen bir akıllı telefonla alakalı. Tasarlanan akıllı telefonu ters çevirdiğiniz zaman tamamen farklı bir durumla karşılaşıyorsunuz. Tek bir cam veya alüminyum levhadan arka panellere oyulma eğiliminde olan bir cihaz. Günümüz cihazlarının aksine birkaç parçadan oluşan bir mahfaza kullanılacağa benziyor.

  Bu Telefonları Kullanıyorsanız Wanna Crypt3r Virüsü Bulaşabilir

Gerilebilir ekranla birlikte kullanıcının ekranın boyutunu uzatmak için kasayı çekmesiyle beraber ekran büyüyor. Bu, ekranın hem üstünde hem de altında ve her iki tarafta da yapılabiliyor. Benzer şekilde, ekstra ekranlı emlak kullanımı bittiğinde, parçalar orijinal konumlarına geri itilebiliyor ve telefon eski halini almış oluyor. Bu sayede ise ekran köşegeni azaltılmış oluyor.

Ayrıca akıllı telefonun, özellikle donanımı ve tasarlanacak olan farklı yazılım özelliğine sahip olacağınıda şimdiden öngörebiliriz. LG akıllı telefon pazarında rakiplerini geride bırakacak bu özellikleri sayesinde.

Ekranı çekildiği zaman büyüye bilecek akıllı telefonun piyasaya sürüldüğü zaman LG V serisinin devamı olarak pazarlanacağı düşünülüyor. Rakiplerinden oldukça farklı tasarıma sahip bu akıllı telefonu ilgiyle takip edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here