ÖMWC 2019 etkinliğinde atak üstüne atak yapan Güney Koreli firma LG’nin 3 yeni orta segment akıllı telefonu tanıtıldı. Bunlardan biri olan LG K40 modeli hiç beklenmedik şekilde ortaya çıktı.

LG K40 Teknik Özellikleri

Özellikleriyle orta segmente hitap eden LG K40 akıllı telefonu, firmanın gerçekleştirdiği lansman ile birlikte MWC 2019 etkinliğinde tanıtıldı. Beklenmedik bir şekilde tanıtımı yapılan akıllı telefon dünyaya açıldı. Her şeyi belli olan akıllı telefonun K serisinin yeni amiral gemisi olduğu görülmüş oldu.

Akıllı telefonun teknik özelliklerine bakıldığında ekran tarafında bizleri 5.7 inç büyüklüğünde 1440 x 720p (HD+) çözünürlüklü IPS LCD panel karşılıyor. Ekran formatı 18:9 Full Vision olan model, 2.5D kavisli yapısıyla bizlere ekran şıklığını sunuyor.

Performans tarafında segmentine göre güçlü olan K40’ın içinde 2.0 GHz hızında 8 çekirdekli işlemci bulunuyor. Bu işlemcinin yanında 2 GB RAM ve 32 GB depolama alanı bulunan telefonun 3000 mAh batarya kapasitesi yer alıyor. Güç tüketimi düşük olan performansla birlikte yüksek batarya kapasitesinin kullanımda 1 günü rahat çıkarması planı işlenerek hazırlanan yeni telefonun multimedya tarafındaki gücü de eksik kalmıyor.

Ses sistemi olarak DTS:3X Surround teknolojisi kullanan modelde 7.1 kanal ses sistemiyle müziğin doruklarına çıkılıyor. Wi-fi tarafında 802.11/a/b/g/n ile 2.4 GHz desteği olan modelde Bluetooth 4.2 teknolojisi ve Google Asistan butonu özelliği gözlerden kaçmıyor.

  LG G6 Duvar Kağıtları Nasıl Tasarlandı? (video)

Kamerada kaliteli çekimler sunan modelin arka kamerası 16 MP çözünürlük ile geliyor ve PDAF teknolojisi ile mükemmel fotoğraflar elde etmemizi sağlıyor. Eksik olmayan AI CAM özelliğiyle birlikte çekilen fotoğraf, 8 farklı mod üzerinde analiz edilerek en iyisi ortaya çıkarılıyor ve fotoğraf paylaşımında kalitesini konuşturuyor. Arka kamerası gibi ön kamerası da yetenekli olan K40’ın 8 MP çözünürlükte selfie kamerası yer alıyor. Bu kamera, sunduğu flash desteği ile birlikte gece çekimlerini de gündüze çevirerek performansından taviz vermiyor. Günümüzün modası olan Portre çekimi destekleyen ön kamera, kullanıcıları oldukça tatmin edecek.

LG K40 Satış Fiyatı

Yeni tanıtılan akıllı telefon modelinin satış fiyatı da belli oldu. Yurtdışına göre belirlenen fiyatı 250$ açıklayan firmanın bu performansa göre tam bir f/p akıllı telefonu çıkardığı düşüncesi yayılıyor. Ülkemiz için kur ve vergilerle birlikte tahmini fiyatın 1600-1700 kşra seviyesinde olacağı düşünülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here