LG, Nexus 5X Kullanıcılarına Para iadesi Yapmaya Başladı

Telefonlarında sorun yaşayan Nexus 5X kullanıcıları LG tarafından para iadesi almaya başladı.

1
2192

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve ülkemizde satışı bulunmayan akıllı telefon LG Nexus 5X için LG para iadesi yapmaya başladı. Google’ın Pixel serisini üretmesi ile üretimine son verilen Nexus 5X telefonları için para iadesi süreci başladı. LG’nin aldığı bu karar bir Reddit kullanıcısının paylaşımı ile ortaya çıktı. Reddit kullanıcısının ifadelerine göre hala garanti kapsamında olan telefonun, donanımsal olarak bozulmuş ve telefon sürekli kendi kendini yeniden başlatıyormuş. Sürekli olarak telefonun kapanıp açılama döngüsüne girdiğini ve kullanılamaz bir hal aldığını bildiriyor.

  LG Para İadesi Yapmaya Başladı!

Akıllı telefonun tamir edilmesi için LG ile irtibata  geçen kullanıcı, Nexus 5x için para iadesi almış. LG yetkilileri yaptığı açıklamaya göre, Google Pixel’in piyasaya sürülmüş olması ile birlikte Nexus 5X akıllı telefonun üretiminin durdurulduğunu bu sebeple bozulan telefonların tamir edilemeyeceğini iletmişler.

  4.5G Hayatımıza Ne Getirdi?

Olayın duyulmasından sonra bazı Nexus 5X kullanıcıları para iadesi almak için LG’ye telefonlarını teslim ettikleri ortaya çıktı. Geçtiğimiz yaz aylarında LG G4 içinde aynı sorunun yaşandığını biliyoruz. Ücret iadesi yapmayan LG yeni bir telefon veya üst bir model ile değişim yapmıştı. Şunu biliyoruz ki LG G4 kullanıcıları 2016 yılında oldukça mağdur oldu. LG G4 telefonların’da yaşanan ana kart sorununun yanı sıra birde 3 ay servis’de bekleme sorunu yaşayan kullanıcılar, isyan bayraklarını çekti. LG kullanıcılarını mağdur etmemek adını arızalanan LG G4 akıllı telefonlarının yerine bu yıl piyasaya sürülen bir üst modeli olan LG G5 ile değiştirdi.

1 YORUM

  1. Merhaba.G4 yerine mağlesef herkese G5 verilmedi.Ben 5 adet G4 verdim,hepsinin yerlerine yine G4 verdiler.Bir G3 yerine sadece G5SE modelini aldım 82 gün bekledikten sonra.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here