LG Pay Eylül Ayında Geliyor

0
102

LG için geç de olsa kullanımı sunulacak olan LG Pay, bu sene içerisinde sunulması planlanıyor. Bu özelliği daha önceden beri kullanan Apple ve Samsung’a rakip olarak gelmesi bekleniyor.

Bu sistemi mobil para ödeme olarak adlandırabiliriz. LG Pay’ın Eylül itibari ile satışa sunulması bekleniyor. Koreli Herald’ın söylediğine göre LG için fiziksel bir karttan ziyade diğer tüm banka ve kredi kartlarının yerine de kullanılabileceğini açıkladı. Ayrıca kartın içerisinde bir devre ve tek kullanımlık şifre olacak. Bu kart ile ekstra güvenlik de sağlanmış olacak.

Gerektiği zaman diğer banka matiklerinden de para çekim işlemi yapılabilecek. LG bu sistemi yılın ilk yarısında kullanıma sunmak istiyor ancak bazı bankalar tarafından geri çevrildi. Bunun yapılabilmesi için bankalar tarafından LG Ödeme Desteğinin sunulması gerekmektedir. Şirketin bir sonraki piyasaya sunacağı amiral gemisi ile bu sistem hayatımıza giriş yapabilir.

Bu sistemin çalışabileceği telefonlar arasında LG V10 gözüküyor ancak söylentilere göre de yeni LG G Flex serilerinde de bu sistem kullanılabilir.

PAYLAŞ
LGDestek.NET Kurucusu ve aynı zamanda LG Kullanıcıları için içerik üreten yazar.