Geçen haftalarda LG Pay ile ilgili yaptığımız haberimizde LG’nin, Samsung ve Apple gibi bir mobil ödeme sistemini hazırladığı ve bunun tanıtımını Eylül ayında yapacağını söylemiştik. Yaptığımız habere ulaşmak için tıklayabilirsiniz. LG Pay Eylül Ayında Geliyor

Koreli medyalardan gelen bilgilere göre LG, ödeme sisteminin tanıtım tarihini erteledi.

lg-pay

TARİH 2017 YILINA ERTELENDİ

Koreli medya NewsOne’a göre LG, IFA 2016 fuarında tanıttığı LG V20 ile birlikte LG Pay sistemini de tanıtmak istiyordu ancak bazı pürüzler buna engel oldu. Tanıtım için hazır ancak kullanım için tam hazır olmayan LG Pay’in tanıtım tarihi iptal edilip 2017 yılına ertelendi.

  LG G6'nın Kulaklık Girişiyle İlgili Sürpriz Gelişme

shutterstock_299394320

LG, ödeme sisteminde “Beyaz Kart” üzerindeki banka ve kredi kartı bilgileri ile LG Pay’i eşleştirmek istiyor. Bu bağlantı NFC ile gerçekleştirilecek ancak sistemdeki bazı pürüzler ve Kore’de “beyaz kart” ticarisinin aktif olmaması ile birlikte hizmet vermesi için onay alamamaktadır.

lg-pay-white-card-price

LG, mobil ödeme sistemini Mart ayında duyurmuştu. Gecikecek olan bu mobil ödeme sisteminin 2017’te kesin olarak tanıtılıp Samsung Pay ve Apple Pay sistemlerine karşı bir rakip olması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here