LG firmasının yeni akıllı telefonlarıyla ilgili resmi lansman yapıldı. Yapılan tanıtımla birlikte ilgi odağı olan LG Q Stylus serisi akıllı telefonların teknik özellikleri ve fiyatları konusunda da bilgiler paylaşıldı. Q serisine yeni katılan akıllı telefon modelleriyle ilgi çekici nokta ise bulundurdukları kalem oluyor. Bu seri ile birlikte LG firması da Stylus formatında akıllı telefon çıkarmaya devam edecek.

LG Q Stylus Serisi Teknik Özellikleri

Yeni LG Q Stylus serisi modellerle ilgili yapılan lansmanda birçok bilgi paylaşıldı. Paylaşılan bilgilerin en önemlisi, akıllı telefon modellerinin teknik özellikleri oldu. Samsung firmasının Note serisi tarzında bir akıllı telefon serisi tanıtan LG firmasının bunu sürdüreceği tahmin ediliyor. Akıllı telefonların teknik özelliklerine bakıldığında hepsinin birbirinden farklı özellikleri bulunuyor. Kimi telefonun kamera özelliği farklı iken kimi telefonun da RAM ve depolama tarafında ayırt edici özelliği bulunuyor.

LG Q Stylus serisi akıllı telefonların teknik özelliklerine değinecek olursak ekran tarafında 6.2 inç büyüklüğünde IPS LCD ekran bizleri karşılıyor. Bu ekran kalite tarafında 18:9 Full Vision ekran formatı sunarak 2160 x 1080p (FHD+) çözünürlük sağlıyor. İşlemcileri belli olmayan akıllı telefonların 1.5 GHz veya 1.8 GHz frekansına sahip 8 çekirdekli bir çipset taşıdıkları söyleniyor.

Depolama ve RAM tarafında farklılıkları bulunan akıllı telefonlardan Q Stylus ve Q Stylus+ modelleri 4 GB RAM ve 64 GB depolama ile gelirken LG Q Stylusα modeli ise 3 GB RAM ve 32 GB depolama birimi ile geliyor. Kamera özelliklerinde de farklı olan modellerden Q Stylus ve Q Stylus+ modelleri 16 MP arka ve 8 MP selfie kamerasına sahip iken LG Q Stylusα modeli 13 MP arka ve 5 MP selfie kamerası bulunduruyor. Akıllı telefonlar, kamera tarafında QLens yazılım özelliğiyle gelişmiş olarak geliyor.

  LG V30 En İyi Kamera Ödülüne Layık Görüldü

Akıllı telefonların diğer teknik özelliklerine bakıldığında DTS:X 3D Surround ses özelliği, parmak izi okuyucu ve Stylus kalem ile gelirken suya ve toza dayanıklılık tarafında ayırt ediliyor. Farklı bir strateji uygulayan LG firması, Q Stylus ve Q Stylus+ modeli için IP68 sertifikası sağlarken Q Stylusα modeli için bu özelliği sağlamıyor.

Batarya kapasiteleri 3300 mAh olan akıllı telefonların işletim sistemi ise kutudan Android 8.1.0 Oreo yüklü bir şekilde çıkıyor. Firmanın ilk Android 8.1.0 işletim sistemine sahip akıllı telefon modelleri olan Q Stylus serisi, piyasaya Auora Black, Morrocan Blue ve Lavinder Violet renk seçenekleri ile çıkış yapacak. Firmadan yapılan açıklamaya göre Q Stylus serisi, Haziran ayında Asya, Amerika ve Güney Kore’de satışa sunulacak. Diğer ülkeler için ise yılın 3.çeyreğinde satışlar başlayacak. Yeni akıllı telefon serisinin resmi fiyatları ise henüz bilinmiyor. Fiyatların 400$ seviyelerinde olması bekleniyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here