LG Q6 EUR Android 8.1 Oreo Güncellemesi Dağıtıldı

33
579

Güncelleme dağıtımlarına ara vermeden devam eden LG firmasında rota, orta segment modeli LG Q6 oluyor. Kendi toprakları Güney Kore’de başlatılan güncelleme dağıtımı, 21 Ağustos 2018 tarihi itibarıyla LG Q6 EUR modelleriyle devam ediyor. Başka bir deyişle LG Q6 M700N modellerine dağıtılan yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılara Android 8.1 Oreo sunuluyor.

LG Q6 EUR Android 8.1 Oreo Güncellemesi

Yeni güncelleme paketinin dağıtımı gerçekleşmesi sonucu LG Q6 EUR modeli kullanıcıları, Android 8.1 Oreo işletim sistemine kavuştu. Firmanın Almanya ve İtalya kolunun Twitter üzerinden yapmış oldukları destekte “Ağustos ayının 2.haftası dağıtılması planlanıyor” denilen güncelleme, 1 hafta gecikmeyle başarılı bir şekilde dağıtıldı. Dağıtılan yeni sistem güncellemesiyle yeniliklere kavuşan kullanıcılar, güvenlik tarafında da Android Güvenlik Yaması güncellemesini de paket içerisinde aldılar.

 • Android sürümü: 8.1.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: M70020b
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapın Numarası: OPM1.171019.026
 • Güvenlik Yaması: 01.07.2018
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.TA.2.3.c4-00034-8940_GEN_PACK-1
 • Dosya Boyutu: 2.0 GB
 • KDZ Dosyası: M700n20b_00_OPEN_EU_OP_0723.kdz

LG Q6 EUR Android 8.1 Oreo Güncellemesi Nası Yapılır?

LG Q6 M700N olarak da nitelendirilebilen model için güncelleme hem OTA hem de LG Bridge üzerinden dağıtıldı. Kolaylık açısından OTA üzerinden güncelleme yapmak isteyen kullanıcıların Ayarlar – Genel – Telefon Hakkında – Güncelleme Merkezi – Yazılım Güncellemesi adımlarını takip etmeleri yeterli olacaktır.

  LG M320, GFXBench'te Ortaya Çıktı

Bu adımlarla OTA güncelleme taraması yapmış olan kullanıcılar güncellemeye ulaşamazsa bilgisayar yardımıyla güncellemeyi yapabilir. Yeni sistem güncellemesini telefon üzerinden bekleyemeyen kullanıcılar, bilgisayar üzerinden kullanılan ve yedekleme/güncelleme programı olan LG Bridge ile güncellemeyi kolaylıkla yapabilir. Gerekli programları indirmek ve kullanımı öğrenmek için buraya tıklayın.

LG UP programı güncellemeyi yapmak için son alternatif program oluyor. Bu program ile yazı içinde verilen KDZ dosyası indirilerek telefona bilgisayar yardımıyla manuel olarak güncelleme yapılabiliyor. Programla ilgili dosyaları indirmek için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Güncellemeyi telefon üzerinden yapacak kullanıcıların Wi-Fi ağının bağlı olup olmadığını kontrol etsin. Telefon üzerinden yapılacak güncellemelerde Mobil Veri ile yapılırsa faturaya ek ücretlendirme tabii olabilir.
 2. Güncellemeyi yapmadan önce akıllı telefonunuzun şarj seviyesinin en az %50 olmasına özen gösterin.
 3. Telefon güncellemesini tamamladıktan sonra stabil ve yüksek performanslı bir kullanım için hard reset atmayı unutmayın. Akıllı telefonunuza hard reset atmak için burayatıklayın.

33 YORUMLAR

  • Merhaba, LG Q6 M700A modeli için Android 8.1.0 Oreo güncellemesi dağıtımı gerçekleştirildi. Bu dağıtım LG Q6 M700A EUR modelleri için yapıldı. Akıllı telefonunuzun güncelleme merkezinden ya da bilgisayar üzerinden LG Bridge programıyla kontrol etmeyi deneyin.

 1. Global sürümünü manuel olarak kurdum.

  OLUMLU YANLARI
  – Android 8.1 Oreo 🙂
  – Türkçe Dil Uyumu
  – Tam Ekran Modu (Herhangi bir uygulama açtığınızda navigasyon çubuğunun solunda bir nokta beliriyor eğer noktaya basarsanız navigasyon çubuğu gizleniyor ve o uygulamayı tam ekran kullanabiliyorsunuz. Aşağıdan yukarıya hafif bir kaydırma yaparak navigasyon çubuğuna tekrar ulaşabiliyorsunuz, tekrar o noktaya dokunduğunuzda tam ekran moddan çıkmış oluyorsunuz. Siz tam ekran modundan çıkana kadar uygulama tam ekran modunda çalışıyor.)

  OLUMSUZ YANLARI
  – Volte yok
  – Yazıların netliğinde hafif bir bozulma var (çok dikkatli bakılınca anlaşılıyor normal kullanımda çok göze çarpmıyor.)
  – Performans konusunda genel olarak iyileşme var gibi ama çok büyük bir beklentiniz olmasın.

  Not: Ana ekran uygulaması olarak Nova Launcher kullanıyorum. Ayrıca telefonda bir çok uygulama yüklü ve 4 – 5 adet mail adresi açık. Arkaplan olarak Kustom Live Wallpaper canlı duvar kağıdı uygulamasını kullanıyorum. Telefonun genel olarak hem 8.1 hem de 7.1 sürümünü ele alırsak, bu kadar iş yüküne göre performansı gayet başarılı.

  Pil noktasında Android 7.1 sürümüyle aşağı yukarı aynı performansı gösteriyor gibi.

  • Biraz kullanımdan sonra tekrar 7.1.0 Türkiye sürümüne geçiş yaptım ve pil ve performans konusunda eski sürümün daha iyi olduğunu tespit ettim. Oreo Türkiye sürümü geldiğinde onu da tekrar deneyeceğim ve deneyimlerimi sizlere bildireceğim.

 2. Yüklemeye çalışırken LG UP Programında %4 de takılı kalıp error 0x2000 hatası alıyorum. Telefonda do not unplug The USB hatasında kaldı hiçbir işlem yapamıyorum yardım ederseniz sevinirim. Sitede bulununan çoğu çözümü denedim ama işe yaramadı.

  • Türkiye sürümünün KDZ dosyası yayımlandığında bu sürümü kuracağınız gibi Türkiye sürümünü de kurabilirsiniz ya da eski Türkiye sürümüne dönüp yeni dağıtılan güncellemeyi telefon üzerinden ya da LG Bridge üzerinden yapabilirsiniz.

 3. İlk defa LG kullanan biri olarak adımları uygulayarak başarıyla 8.1.0’a yükselttim şunu söyleyebilirim ki adımlar Samsung dan dahi daha kolay ve sade buranında yardımı oldu açıkçası teşekkür ediyorum sizlerede yeni sürüme gelir isek gayet güzel olmuş dil Türkçe Volte’yi zaten kullanmıyordum. Çokta aham şaham birşey değildi benim için kısaca EUR sürümünü kurup kullanabilirsiniz. TR’yi beklemeye dahi gerek yok. Tam ekran modu bir harika olmuş telefonun ikonları olsun menü geçişleri olsun değişmiş ve hızlanmış pil süresinde dahada iyileşme gördüm azda olsa ısınma olayınada bir çözüm olmuş gibi.

  • kardeşim herhangi bir yazılımsal veya ekran piksellerinde buğulanma bozulma rastladınmı xda bir kullanıcı piksellerde netlik gitmiş oreo da yazmıs ondan sorayım dedim, hı bir de navigasyon sanal tuşlar youtube instagram whatsap ve tarayıcılarda gizlenebiliyormu ?

   • pixel sorunu yaşamadım ben. cihaza ekstra olarak kurduğun tüm programlarda gizleyebiliyorsun sanal tuşları.

   • Ahmet bey konu içerisinde link göremedim ama ? acaba rica etsem siz paylaşabilirmisiniz benim yorum altında teşekkür ederim şimdiden.

 4. Arkadaşlar EU kdz yazılımını LG UP programıyla yükledim. Sorunsuz çalışıyor. VoLTE eksik. Onun haricinde TR dil de mevcut. Tavsiye ederim. En büyük değişiklik ne diye sorarsanız; alt navigasyon tuşlarını yüklediğiniz programlarda gizleyebiliyorsunuz. Tam ekran görünüm muhteşem.

 5. “Bu cihaz sıfırlandı. Devam etmek için önceden bu cihazda senkronize edilen bir Google Hesabı ile oturum açın”
  google hesap bypass olayını sitenizde nerdeyse hiç anlatmamışsınız bu hakkında yardımcı olabilirmisiniz, g6 var elimde ve 1 haftadır açamıyorum..

  • LG Q6 modelleri için yazılım güncellemesi Ağustos ayının ikinci haftası Güney Kore’de başladı ve hızla tüm modellere yayılmaya devam ediyor. Ülkemiz modelleri için tarihte bir bilgi yok ancak Eylül ayı içerisinde geleceği tahmin ediliyor.

 6. Sanırım bize yine geç verilecek güncelleme anlaşıldı, oda Eylül sonu veya Ekim ilk haftasına sarkar gibime geliyor, ah lg ah koreliler olarak biz Türkler en sevdiğiniz millet ama en sona koyuyorsun bizi 😁

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here