LG Q6 M700N modelleri için yeni güncelleme yayımlandı. Yayımlanan güncellemede 1 Ekim 2018 tarihli güvenlik paketi bulunuyor.

LG Global Güncelleme Merkezi ile birlikte hızını alamayan firma, modelleri için Android Oreo güncellemesinden sonra güvenlik güncellemelerine başladı. Ekim ayı güvenlik güncellemesini LG V20 T-Mobile için dağıtan firma, aynı dağıtımı LG Q6 EUR modeller için de yaptı.

LG Q6 EUR modeller için yapılan güncelleme dağıtımıyla birlikte LG M700N modelleri için Ekim ayı Android Güvenlik Yaması paketine sahip yazılım sunuldu. Sunulan güncelleme, belirtilen model için V20e versiyonu ile birlikte sağlandı.

 • Android sürümü: 8.1.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: M70020e
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapın Numarası: OPM1.171019.026
 • Güvenlik Yaması: 01.10.2018
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.TA.2.3.c4-00034-8940_GEN_PACK-1
 • Dosya Boyutu
 • KDZ Dosyası: M700n20e_00_OPEN_EU_OP_0723.kdz

LG Q6 EUR Ekim Ayı Güvenlik Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Güncellemeyi telefon üzerinden kuruluma hazır bir şekilde sağlayan firma, aynı zamanda bilgisayar üzerinden de bu güncellemeyi kurmaya izin veriyor. Telefon üzerinden güncelleme yapmak isteyenler 
Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip edin.

İlk yöntem olan OTA üzerinden güncellemeye ulaşamayanlar, firmanın sağlamış olduğu güncelleme/yedekleme programı olan LG Bridge üzerinden güncellemeyi indirip kurabilir. Bu programın nasıl kullanıldığını öğrenmek ve gerekli dosyaları bulmak için buraya tıklayın.

  LG V20 T-Mobile Android 8.0 Oreo Güncellemesi Dağıtıldı

İki aşamada da başarılı olamayan kullanıcılar veya modeli benzer olup bu güncellemeyi alamayan kullanıcılar, manuel yükleme programı olan LG UP ile sorunsuz bir şekilde telefonlarına güncelleme atabilir. Bu program ile KDZ dosyası kullanılarak kolayca telefon güncellenebilir. Programla ilgili tüm bilgiler ve dosyalar için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Güncellemeyi telefondan yapan kullanıcılar, indirmeyi Wi-Fi ağı ile gerçekleştirmeyi ihmal etmesin. Bu ve bunun gibi güncellemelerde Mobil Veri kullanımı, akıllı telefonunuzda kullandığınız faturanın aşımına sebep olup faturaya ek ücretlendirme yansıtabilir.
 2. Güncellemeyi yapmadan önce şarj seviyesini kontrol edin. Önerilen şarj seviyesi en az %50 ve üzeri olmalıdır.
 3. Telefonunuzu güncelledikten sonra stabil bir kullanım için hard reset yöntemini uygulayın. Bu yöntem ile birlikte telefonunuzdaki tüm veriler silinir. Dolayısıyla yedek almadan hard reset işlemini uygulamayın. Yöntemle ilgili bilgi edinmek için buraya tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here