LG Q6 EUR Ocak Ayı Yazılım Güncellemesi Sunuldu!

14
1192

Her akıllı telefonu için birer birer aylık güncellemelerini sağlayan firma, Ocak 2019 güncellemelerini dağıtmaya başladı. 2017 yılının ortalarında LG G6 modelinin mini ailesi olarak karşımıza çıkan LG Q6 EUR Ocak ayı güncellemesi verildi. Yeni güncelleme, akıllı telefon modeline V20f versiyonu ile birlikte veriliyor.

LG Q6 EUR Ocak Ayı Yazılım Güncellemesi

Verilen yeni güncellemeyle birlikte LG Q6 EUR Ocak ayı güvenlik yaması dağıtıldı. Dağıtılan bu güncellemeyle birlikte akıllı telefon modeli yılın ilk güncellemesini de almış oldu. Bu güncellemeyle birlikte Android Güvenlik Yaması gelişen modelin 1 Ocak 2019 tarihli yeni güvenlik yaması bulunuyor.

 • Android sürümü: 8.1.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: M700N20f
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapın Numarası: OPM1.171019.026
 • Güvenlik Yaması: 01.01.2019
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.TA.2.3.c4-00034-8940_GEN_PACK-1
 • Dosya Boyutu:
 • KDZ Dosyası: M700n20f_00_OPEN_EU_OP_0723.kdz

LG Q6 EUR Ocak Ayı Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Güncellemeyi telefon üzerinden kuruluma hazır bir şekilde sağlayan firma, aynı zamanda bilgisayar üzerinden de bu güncellemeyi kurmaya izin veriyor. Telefon üzerinden güncelleme yapmak isteyenler Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip edin.

  LG G7 One Unlocked Modeline Mart Ayı Güncellemesi Verildi

İlk yöntem olan OTA üzerinden güncellemeye ulaşamayanlar, firmanın sağlamış olduğu güncelleme/yedekleme programı olan LG Bridge üzerinden güncellemeyi indirip kurabilir. Bu programın nasıl kullanıldığını öğrenmek ve gerekli dosyaları bulmak için buraya tıklayın.

İki aşamada da başarılı olamayan kullanıcılar veya modeli benzer olup bu güncellemeyi alamayan kullanıcılar, manuel yükleme programı olan LG UP ile sorunsuz bir şekilde telefonlarına güncelleme atabilir. Bu program ile KDZ dosyası kullanılarak kolayca telefon güncellenebilir. Programla ilgili tüm bilgiler ve dosyalar için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Güncellemeyi telefondan yapan kullanıcılar, indirmeyi Wi-Fi ağı ile gerçekleştirmeyi ihmal etmesin. Bu ve bunun gibi güncellemelerde Mobil Veri kullanımı, akıllı telefonunuzda kullandığınız faturanın aşımına sebep olup faturaya ek ücretlendirmeyansıtabilir.
 2. Güncellemeyi yapmadan önce şarj seviyesini kontrol edin. Önerilen şarj seviyesi en az %50 ve üzeri olmalıdır.
 3. Telefonunuzu güncelledikten sonra stabil bir kullanım için hard reset yöntemini uygulayın. Bu yöntem ile birlikte telefonunuzdaki tüm veriler silinir. Dolayısıyla yedek almadan hard reset işlemini uygulamayın. Yöntemle ilgili bilgi edinmek için buraya tıklayın.

14 YORUMLAR

 1. Merhaba, benim şikayetim 1 aydır şarj soketin olduğu yerden birden kararma geliyor ve o kararma gelince telefon donuyor sorun yazılımsal mi donanımsal mi?

 2. (Her akıllı telefonu için birer birer aylık güncellemelerini sağlayan firma) g7 ye temmuzdan beri güncelleme gelmiyor bu cümle komik olmamış mı 🙂

  • LG G7 ThinQ modeli için firmanın farklı bir politika seyredeceği bilgileri kulağımıza geliyor. Yakında her şeyi kesin olduğunda detaylı olarak açıklayacağız

  • Android 9.0 Pie güncellemesiyle ilgili gelişmeler olduğunda sitemizde üzerinden duyurmuş olacağız. Şu an için bir gelişme bulunmamaktadır.

  • Bilgiye ulaşamadık, yabancı kaynaklardan edindiğimiz raporlara göre iyileştirme, işlevsellik, google yaması ve android güvenlik yaması güncellemesi olduğı belirtilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here