LG Q6 M700 Android 8.1 Oreo Güncellemesi Dağıtıldı

- Advertisement -

Güncelleme dağıtımlarına devam eden LG firmasında yeni durak LG Q6 M700 modeli oldu. İlk dağıtım başlamadan önce Android 8.0 Oreo dağıtacağı düşünülen firma herkesi ters köşe yapmıştı. Şok bir gelişmeyle güncelleme dağıtımına başlayan firmanın dağıttığı güncelleme paketinde Android 8.1 Oreo işletim sistemi yer aldığı görüldü. Bu Oreo güncellemesine ulaşan bir model de LG Q6 M700 oldu.

LG Q6 M700 Android 1.0 Oreo Güncellemesi

Dağıtılan Android 8.1 Oreo güncellemesiyle birlikte LG Q6 M700 kullanıcıları istediğine kavuşmuş oldu. Uzun zamandır beklenen güncelleme neredeyse 1 yıl sonra dağıtılmaya başlandı. İlk olarak Güney Kore modellerine dağıtılan güncellemenin şimdiki durağı LG Q6 M700 modeli oldu. Dağıtılan güncellemeyle birlikte yeniliklere kavuşan kullanıcıların akıllı telefonları Android Güvenlik Yaması tarafında da son pakete güncellenmiş oldu.

 • Android sürümü: 8.1.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: M70020a
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapın Numarası: OPM1.171019.026
 • Güvenlik Yaması: 01.07.2018
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.TA.2.3.c4-00034-8940_GEN_PACK-1
 • Dosya Boyutu: 2.0 GB
 • KDZ Dosyası: M70020a_00_OPEN_CIS_DS_OP_0720.kdz

LG Q6 M700 Android 8.1 Oreo Güncellemesi Nası Yapılır?

- Advertisement -

Dağıtılan güncellemeyi gerçekleştirmek için kullanıcıların Ayarlar – Genel – Telefon Hakkında – Güncelleme Merkezi – Yazılım Güncellemesi adımlarını takip etmeleri yeterli olacaktır.

  LG Q6 Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

Bu adımlarla OTA güncelleme taraması yapmış olan kullanıcılar güncellemeye ulaşamazsa bilgisayar yardımıyla güncellemeyi yapabilir. Bu güncellemede size yardımcı olacak program LG Bridge olacaktır. Bu programın nasıl kullanıldığını öğrenmek ve gerekli dosyaları indirmek için buraya tıklayın.

LG UP programı güncellemeyi yapmak için son alternatif program oluyor. Bu program ile yazı içinde verilen KDZ dosyası indirilerek telefona bilgisayar yardımıyla manuel olarak güncelleme yapılabiliyor. Programla ilgili dosyaları indirmek için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Güncellemeyi telefon üzerinden yapacak kullanıcıların Wi-Fi ağının bağlı olup olmadığını kontrol etsin. Telefon üzerinden yapılacak güncellemelerde Mobil Veri ile yapılırsa faturaya ek ücretlendirme tabii olabilir.
 2. Güncellemeyi yapmadan önce akıllı telefonunuzun şarj seviyesinin en az %50 olmasına özen gösterin.
 3. Telefon güncellemesini tamamladıktan sonra stabil ve yüksek performanslı bir kullanım için hard reset atmayı unutmayın. Akıllı telefonunuza hard reset atmak için burayatıklayın.
- Advertisement -
Ahmet Dizdar
LG akıllı telefonları üzerine yazılım güncelleme, root-rom rehberleri ve teknik servis bilgini.

66 YORUMLAR

 1. Lg müşteri hizmetlerini aradım kilit ekranında kilit seçeneklerinde knock code gözükmediğini söyledim gözüktüğünü telefonda knock code nın bulunduğunu söylediler ama pin desen seçeneklerinin bulunduğu bölümde knock code ekran kilidi bulunmuyor yardımcı olur musunuz

 2. Global sürümünü manuel olarak kurdum.

  OLUMLU YANLARI
  – Android 8.1 Oreo 🙂
  – Türkçe Dil Uyumu
  – Tam Ekran Modu (Herhangi bir uygulama açtığınızda navigasyon çubuğunun solunda bir nokta beliriyor eğer noktaya basarsanız navigasyon çubuğu gizleniyor ve o uygulamayı tam ekran kullanabiliyorsunuz. Aşağıdan yukarıya hafif bir kaydırma yaparak navigasyon çubuğuna tekrar ulaşabiliyorsunuz, tekrar o noktaya dokunduğunuzda tam ekran moddan çıkmış oluyorsunuz. Siz tam ekran modundan çıkana kadar uygulama tam ekran modunda çalışıyor.)

  OLUMSUZ YANLARI
  – Volte yok
  – Yazıların netliğinde hafif bir bozulma var (çok dikkatli bakılınca anlaşılıyor normal kullanımda çok göze çarpmıyor.)
  – Performans konusunda arada sırada çok hafif kasma oluyor. 7.1’de daha az yaşıyordum gibime geldi.

  • LG G6 kategorisi içinde LG Q6 serisini kullanmamızın sebebi, LG Q6 serisinin başka bir deyişle LG G6 Mini olarak adlandırmamızdan kaynaklıdır.

 3. Bugün aradım LG Türkiyeyi Q6 Türkiye modeli için 8.1 Oreo’nun kesin geleceğini ancak net bir tarih veremediklerini ve LG ile yazışmaların devam ettiğini belirttiler. Ben önceden test etmek istiyorum diyen buradaki sürümü kurabilir ama yok riske girmek istemiyorum diyen beklesin derim.

   • EU sürümünde TR dil desteği var diye duydum, bizzat kuruluma yapan yabancı arkadaşlara sorup ekran görüntüsü aldım. Ancak denemedim. Deneyip haber veririm ancak hemen olmaz gençler. 😊

  • Manuel yükleme, KDZ dosyasını indirip programla yüklemektir. Geçici olarak garanti dışı bırakır (orijinal sürüme dönülürse garanti devam eder). Ayarlar sıfırlanır

   • hepsini denedim birinde telefonu görmüyor birinde lg up çalışmıyor birinde contact the system administrator hatası alıyorum windows 10 kullanıyorum ama programların hiçbiri çalışmıyor

 4. Sayın moderatör. Bir paylaşım yapıyorsun ancak hiç bir bilgin yok. Soru soruluyor yeterli yanıt veremiyorsun. Yorum yapıyoruz, yorumlarımız yayınlanmıyor. Paylaşyığın yazılıma ilişkin madem fazla bilgin yok, neden insanları yanlış yönlendiriyorsun? Paylaştığın linkteki yazılımda Türkçe dil desteği yok. İnsanları yanlış yönlendirme. Verdiğin yazılımları denemeden yorum yapma. Ben bunları yazıyorum ama sen yinede bu yorumumu paylaşmazsın eminim.

  • Bu gibi yazılım güncellemelerini insanlar hem öğrensin diye hem de yapmak istiyorlarsa yapsınlar diye yayımlıyoruz. Birçok kişi güncelleme üzerinde oldukça sabırsız olduğundan dolayı bir an önce kavuşmak istediğinden yazılımları yükleyebilme yöntemlerini de söylüyoruz. Türkiye modeli olmayan bir modelde de Türkçe dil desteği olmaması oldukça normaldir. Biz bu kaynakları Türkiye’den değil yabancı forumlardan ve sitelerden alıp en iyi şekilde sizlere sunmaya çalışıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here