Güney Koreli firma, yapmış olduğu güncelleme tarihi açıklamasıyla Ağustos ayında hızına hız kattı. İlk olarak LG Q6 Güney Kore modellerine dağıtan firma daha sonra Avrupa ve Asya bölgelerine dağıttı. Uzun zamandır beklenen Oreo güncellemesi LG Q6 Türkiye modellerine de Android 8.1 işletim sistemiyle dağıtıldı.

LG Q6 Türkiye Android 8.1 Oreo Güncellemesi

Özellikle Nisan 2018’de açılan LG Global Yazılım Güncelleme Merkezi bu politikada büyük katkı sapladı. Akıllı telefonları için Oreo bekleyen LG G6 ve LG V30 model kullanıcılarının hepsi bunu aldı. Firma LG V20 ve LG G5 ile birlikte LG Q6 modellerine de dağıtımı başlattı. Bu dağıtımda yer alan LG Q6 Türkiye kullanıcıları v20a versiyonu ile Android 8.1 Oreo güncellemesi aldı.

 

 • Android sürümü: 8.1.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: M700Y20a
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapın Numarası: OPM1.171019.026
 • Güvenlik Yaması: 01.08.2018
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.TA.2.3.c4-00034-8940_GEN_PACK-1
 • Dosya Boyutu: 1.2 GB (OTA)
 • KDZ Dosyası: M700Y20a_00_OPEN_TR_OP_0824.kdz

LG Q6 Android 8.1 Oreo ile Gelen Yenilikler

 • Android OS sürümü Android 8.1 Oreo olarak güncellendi
 • Android Güvenlik Yaması 1 Ağustos 2018 tarihli olarak güncellendi.
 • Mavi ışık filtresi özelliği 10 seviyeli olarak yenilendi.
 • Sony firmasının özelliği olan LDAC geliştirilip uyarlandı.
 • Ana ekran üstünde bazı uygulamalar için kısayol ekleyebilme özelliği verildi.
 • Sanal tuşların uygulama içinde gizlenme özelliği eklendi.
  LG Q8 2018 Modeli Resmen Duyuruldu!

LG Q6 Türkiye Android 8.1 Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Makale içerisinde bahsettiğimiz gibi güncelleme telefona OTA üzerinden verildi. Bu adımı gerçekleştirmek için Ayarlar – Genel – Telefon Hakkında – Güncelleme Merkezi – Yazılım Güncellemesi adınlarını takip edin.

Bu işlemle güncellemeyi henüz OTA ile alamayanlar beklememek için LG Bridge programı kullanarak bilgisayar üzerinden güncelleme yapabilir. Bu programla ilgili gerekli tüm bilgileri bulmak için buraya tıklayın.

İki aşamada da amacına ulaşamayanlar son yöntem olan LG UP ile KDZ yükleme işlemini uygulayacak. Bu işlem manuel olarak yapılıyor ve makale içinde verilen KDZ dosyası linkine girip dosyanın indirilmesi gerekiyor. Bu programla güncelleme yapmak için gerekli bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Güncelleme yapmadan önce;

 1. Telefonunuzda Mobil Veri bağlantısı ile güncelleme yapmamaya özen gösterin. Bu ağ bağlantısı ile yapılan güncellemeler fatura aşımına sebep olup ek ücretlendirme yansımasına sonuç doğurur.
 2. Telefona güncelleme yapmadan önce şarjının en az %50 seviyesinde olmasına özen gösterin
 3. Güncelleme yaptıktan sonra oluşabilecek yazılımsal hatalara karşı önlem için hard reset atmanızı öneririz. Bu hard reset işlemini buraya tıkayarak öğrenebilirsiniz.

81 YORUMLAR

  • Ayarlar kısmında hemen ilk sekmede mobil verinin ve wifi özelliklerinin olduğu bölümün altında ekran paylaşımı yer alması gerekmektedir.

 1. Lg q6 kullanıyorum fakat 8.1 güncellemesine geçtikten sonra telefonum arada sırada kendi kendine home tuşuna basıyor , sıfırlıyorum düzeliyo 1 hafta sonra tekrar başlıyor.
  Oyunlarda ve filmlerde sürekli olarak home tuşuna basıyor, ne yapabilirim.
  Teşekkürler.

 2. SEVGİLİ TEARS DETAYLI BİR ŞEKİLDE LİNK VEREREK 7.1.1 E NASIL DÖNDÜĞÜNÜ PAYLAŞIRMISIN LÜTFEN BİR ZAMANLAR CESPER PİŞMANLIK TIR SÖZÜ VARDI LEPTOP İÇİN BİZİM İÇİNDE LG PİŞMANLIKTIR OLMAK ÜZERE EŞİM VE İKİ OĞLUMDA OLMAK ÜZERE 4 ADET Q6 VAR EVDE HEPİMİZ GÜNCELLEDİK VE MAHVETTİK TELEFONLARI

   • SEVGİLİ AHMET VERDİĞİN SAYFADA Q6 YA AİT HERHANGİ BİR AÇIKLAMA YOK YAPACAKSANIZ DETAYLI BİR AÇIKLAMAYAPIN KULLANDIĞIMIZ TELEFONUN STOCK ROM U NERDE HANGİ LİNKTE HANGİ DOSYALAR ZOR OLMASA GEREK

   • 1-Eğer LG Q6 akıllı telefonunuza KDZ ile yükleme yapmak istiyorsanız “Nasıl Yapılır?” başlığının altındaki 3.paragrafta anlatım bulunmaktadır. KDZ dosyasını indirmek istiyorsanız da Yazı içindeki ilk başlığın altında bulunan paragrafın hemen altında güncelleme bilgileri yazıyor. Madde madde olan o bilgilerin en alt maddesinde ise KDZ dosyası linki yer almaktadır. Lütfen yazıları okurken daha dikkatli okuyunuz.

 3. Slm kardeşim g6 için türkiyeyede oreo güncellemesi geldi mi ben telefondan güncellemeye çalışıyorum olmuyor son sürümü kullanıyorsunuz diyor

  • LG G6 için verildi ancak geri çekildi. Haberi sitemizde mevcuttur. Dilerseniz o habere girip verilen KDZ dosyasını indirip kendiniz yükleyebilirsiniz. Geri çekilen güncelleme henüz dağıtılmadı.

 4. Ram sorunu var yeni güncelleme berbat, hard reset attım ama sonuç aynı sorun devam etmekte, şarjı resmen su gibi emiyor güncelleme, cihazda kasmalar oluştu, şebeke çekmiyor artık çok saçma. Sakın güncellemeyin 8.1 e geri dönmenin yollarını arıyorum. Pişmanım sizde madur olmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here