LG Q61 ve LG Q51 Android 10 Güncellemesi Dağıtıldı

0
474

Yeni dağıtılan sistem güncellemesiyle birlikte LG Q61 ve LG Q51 Android 10 güncellemesine kavuştu. Piyasayla yeni yeni tanışan iki akıllı telefonun güncellemeleri hızlıca gerçekleştirilmiş oldu.

LG Q61 ve LG Q51 Android 10 Güncellemesi

Yapılan güncellemeyle birlikte arayüzü değişen akıllı telefonların işlevselliği ve performansı artırılmış oldu. Bu köklü yeniliklerin yanında telefonlarda hem arayüz hem de uygulamalar üzerinde birkaç özellik de getirildi.

  • Pop-up özelliği getirilerek uygulamalarda yapılacak işlevlere hızlılık getirildi. (LG Pay, LG Health, LG Mobile Switch, LG Bulletin, LG Home Wallpaper, Live Wallpaper-Picker uygulamaları desteklenmiyor.)
  • Ekran altından uzun kaydırma yapılarak Google Asistan çalıştırma özelliği eklendi.
  • Bildirim paneli sade ve şık bir görünüm ile yenilendi.
  • Uygulamaların olduğu ana ekran, iPhone modellerindeki gibi gizlenerek kaydırma efektiyle güncellendi.
  • Ekranın belli bir bölgesinde dokumatik alanı oluşturma özelliği sağlandı.

LG Q61 ve LG Q51 Android Q Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yapılan yeni güncelleme OTA üzerinden sunuldu. Bu yöntemle güncelleme yapmak için telefonda Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncelleştirmesi adımlarını takip edin.

Bu işlemle güncellemeye kavuşamayanlar, bilgisayar üzerinden LG Bridge programıyla deneyebilirsiniz. Bu program ile hem güncelleme hem de yedekleme yapabilirsiniz. Programla ilgili tüm bilgiler için buraya tıklayın.

İki aşamada da güncellemeyi yapamayanlar, son olarak manuel yükleme programı olan LG UP ile kendileri güncellemeyi yapabilir. Bu programla verilen güncellemenin KDZ dosyası kullanılarak akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz. Programa ait tüm dosyalar ve bilgiler için buraya tıklayın.

  LG G7 Güney Kore Modellerine Büyük Güncelleme Dağıtıldı

Güncellemeyi yapmadan önce;

  1. Güncellemeyi Wi-Fi ağı ile yapmaya özen gösterin. Telefonda Mobil Veri ile yapılan güncellemeler, paket aşımına neden olup faturaya yansıyabilir.
  2. Telefonunuzu güncellemeden önce şarj seviyesinin en az %50 olmasına gösterin.
  3. Güncelleme sonrası telefonu sıfırlayacağınız için öncesinde mutlaka yedek almayı unutmayın.
  4. Güncellemeyi yaptıktan sonra stabil bir kullanım için hard reset atınız. Bu yöntem ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here