2017 yılından itibaren başlayan Q serisinin yeni üyesi belli oldu. LG, Şubat 2017 tarihinde tanıttığı LG G6 modelini tanıtmıştı. Bu tanıtımdan yaklaşık 3 ay sonra firma, yapmış olduğu lansmanla birlikte LG Q6 modellerini sunmuştu. Yapılan açıklamaya göre LG Q6 modelinin, amiral gemisi LG G6 modelinin mini versiyonu olduğu vurgulanmıştı. Daha sonra yaz ayında LG Q8 modelini çıkaran firma, bu modelini de LG V20 mini olarak tanıtmıştı. Yeni sızdırılan bilgilere göre LG Q7 modeli gelecek. Peki LG Q7 modeli, hangi amiral gemisi modelin mini versiyonu olacak?

LG Q7, LG V30 Mini Olarak Geçebilir

Yapılan sızıntı haberde yer alan bilgilere göre KIPO (Korean Intellectual Property Office) şirketi, markalar arasına LG Q7 modelini listeye aldı. Listeye yeni giren Q7 modeli ile ilgili tahminler de başladı. Güney Koreli firmanın 2017 yılında başladığı Q serisi, mini model olarak geçiyor. Firmanın LG G6 modeline karşılık mini model olarak LG Q6 tanıtılmıştı. Yaz ayında LG Q8 modelini tanıtan firmanın bu modeli ise LG V20 mini olarak hafızalara kazıldı. Yeni model LG Q7’nin ise kesin olmamakla birlikte LG V30 mini olarak geçeceği düşünülüyor.

  LG Üç Selfie Kameralı Amiral Gemisi Patenti Aldı

 

Teknik özellikleri ve tasarımı net olmayan yeni modelin ekran tarafında 5.25.5 inç arası boyutlarına geleceği düşünülüyor. Çözünürlüğü 2160 x 1080p (FHD+) muhtemel olan akıllı telefonda 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanının bulunacağı tahmin ediliyor. Fiyat konusunda LG Q6 modelini 475$ ve LG Q8 modelini 545$ fiyat etiketiyle sunan firma, yeni modeli Q7‘yi 500$ civarında satışa sunabilir. Model numarası konusunda LG Q6’yı M700 numarasıyla tanıtan LG, yeni akıllı telefonu Q7 için M800 numarasını tercih edebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here